Rasismus, nenávist a manipulace, „Cikánská první svatební noc “ Trestní oznámení od politické strany – Roma Luma

Rádio G6 - Admin

Na ruské webové stránce “svadbagolik.ru” vyšel článek s názvem ( Cikánská první svatební noc (zvyky) kde jsou opravdu hodně smyšlené informace, o kultuře Romů a zvycích…
Podobných nesmyslů už jsem četli hodně a u ruských webech mě to ani nepřekvapuje, co mě ale překvapuje je že se toho chytili dvě české webové stránky electropiknik.cz s názvem “ První noc u Cikánů: Děti ať jdou raději spát!” a novinkov.cz ohledně skoro totožného článků s názvem “Jak vypadá první svatební noc u Romů? Většinu z vás tyto zvyky překvapí!” články vyvolali diskuzi mezi romskou komunitou a mnozí se shodly na tom že tyto webové stránky využili situace na to aby hned pošpinili Romy!

 

 

Rasismus, nenávist a manipulace.

Spousta lidí hledá podobné články nebo je dokonce vydávají… Není nic neobvyklého že zaměňují materiály, nebo sestřihávají videa jen aby poukázali jak jsou Romové hrozbou pro společnost, O tom že v ČR jsou zakořeněné předsudky jako že Romové mají skoro vše zadarmo …
Jako: …
Romové mají zadarmo léky.
Romové mají hromadnou dopravu zdarma .
Romové mají mají víc peněz od státu než lidi co chodí do práce .
Romové mají jídlo zadarmo.
Romové mají oblečení zdarma .
Romové mají nechodí do práce .
Romové mají jezdí v drahých autech .
Vše je samozřejmě nesmysl pro každého jsou stejné zákony, ať má jakoukoliv barvu pleti či patři k jakékoliv komunitě.

 

Osobně mě baví to když čtu jak jsou nevzdělaný či absolutně neschopný vykonávat jinou práci než pomocnou sílu … Také se Vám to zdá absurdní ? No i mě ale prostě tohle v lidech pořád je a bude ještě dlouho, je totiž zakořeněno po generace v lidech věří předsudkům aniž by se obtěžovali si ověřit informace, “Přece to říkal jejich kamarád , ( rodiče atd) tak to musí být pravda ne …
Ovšem Ani rodičům ani kamarádovy se tito informace nedostali ověřenou cestou! ale tou samou kterým oni sami dále síří tito dezinformace .

A tak to je i s mnoha statusy na facebooku.com a v článcích která jsou zaměřeni proti Romům, dost mě překvapuje že lidé v komentářích mají rasistické komentáře a ani se neobávají že by je za to postihnul trest, komentují se svým jménem i s fotkou … Co na to říci myslím že ČR má špatné zákony a nikoho nezajímá že se tu romská komunita doslova šikanuje, Uráží a napadá jak slově tak fyzicky …

 

A proto jsem se zeptali nově založené strany: Roma Luma, Marka Cavaliho zakladatele strany .

Dobrý den
Zaregistrovali jsme dnes že Vaše politická strana ( Roma Luma) podala trestní oznámení na, dvě webové stránky https://electropiknik.cz první noc u Cikánů: Děti at jdou raději spát! a https://novinkov.cz ohledně skoro totožného článků Jak vypadá první svatební noc u Romů.

Uspěli jste v podaní trestného oznámení ?
Ano, uspěli, oznámení bylo přijalo .

Co bylo impulzem že jste se rozhodly podat trestní oznámení ?
Impulzem bylo , především to, kde v článku jsou lživé informace, které vedou opět k nenávisti a podněcování k diskriminaci

Co si myslíte o podobných článcích ?
Podobné články, by měli být cenzurovány a především autoři trestně odpovědní, ty to články jsou nepřípustné !

Myslíte že je to kůly tomu že organizace neplní svojí funkci : myslím jako že dostatečně neinformují o kultuře romské komunity ?
 jestli si myslím, zda dochází k informovanosti naší komunity ? musím se opět smát (není žádná kromě Nás lafkařů , jak nás označují ) , samozřejmě žádné informace lidé naší komunity nemají .Organizace, kteří by měli informovat svojí práci nekonají a spíše vytvářejí alibismus pro majoritu , že je v podstatě vše v pořádku a za vše si můžou Romové sami .

Podle Vás … Co tu chybí ? v této sevře ? internetové stránky ? přednášky ?
Co zde chybí ? především silná autorita pro naší romskou komunitu , která jak se říká pozvedne náš národ a dovede je ke své hrdosti o , kterou jsme přišli díky začleňování , můj názor je takový , že máme společnosti (majorita , to slovo nesnáším) co nabídnout a stát se přínosem pro ČR , ale současné podmínky nám to nedovolí .

Za co bude Roma Luma bojovat v následujících měsících ?
Roma Luma , aktuálně se bude připravovat na komunální volby a celkově seznamovat naší komunitu s programem RL.

Co by jste vzkázal svým voličům.
Našim voličům , bych chtěl vzkázat te ačel devleha a podpořili Roma Luma , která je jedinou volbou pro důstojný život našich rodin .

 

Politická strana Roma Luma je romská, ve svém programu má mnoho zajímavých věcí které by měli být přínosem pro celou romskou komunitu…
Jejich program včetně registrace do členství najdete zde https://www.romaluma.com … Osobně mě tato strana zaujala ne jen kuli programu ale že v ní figuruje Emil Zajac který je jak dobrý komikem tak i dobrým politikem a to se v této straně rozhodně zúročí …

Je mi jasné že my budete psát a vy jste členem? No jsem Rom a to hrdy tak co myslíte ?

 

Cikánská první svatební noc (zvyky) – Tento článek vyšel na svadbagolik.ru zde 


Je to ruská stránka, zde je její volný překlad .

Hodnoty cikánské komunity jsou hluboce zakořeněné, takže svatební oslava má zvláštní příchuť. První svatební noc Cikánů se na rozdíl od mnoha národů koná během svatebního veselí a vyžaduje zvláštní potvrzení. Překvapený? Zveme vás, abyste se dozvěděli o nejnetriviálnějších svatebních zvycích a rysech cikánské svatební noci.

????????? ???????

 

Jak probíhá první svatební noc pro cikány: svatební zvyky

Abyste si barevnou svatební oslavu cikánského klanu a originální rituály lépe představili, seznámí vás Svadbagolik.ru s několika tvrdými zákony, které se stále uplatňují:

 

Podle tradice se sňatek mezi cikány odehrává v mladém věku. A pokud je pro evropskou mládež svatba v 19 letech spíše vzácným jevem, protože je údajně brzy, pak je nevěsta z cikánské rodiny v tomto věku již považována za starou a zbytečnou pannu. Proto se cikánská manželství uzavírají ve věku 15-18 let.
Dohazování může nastat v době, kdy jsou děti dvou rodin v dětství. Pokud se nevěsta vdávala například v deseti letech, může v rodině ženicha žít do patnácti let, poté se bude hrát svatba.
Slovo starších v cikánské rodině je zákonem. Výběr kandidáta na ženicha či nevěstu tedy provádějí rodiče, především otec. Souhlas nevěsty během dohazování je považován za formální, protože se neodváží jít proti vůli svých příbuzných.
Cikánská svatba nezajišťuje cestu na matriční úřad, protože v rodinách není zajištěn rozvod. Ortodoxní cikáni se bezpodmínečně žení v kostele. Svatební oslava obvykle trvá tři dny a má kolem 300 hostů. Naprosto všechny výdaje hradí rodina ženicha, takže když se v rodině narodí kluk, musíte okamžitě začít vybírat peníze na svatbu. Zajímavé je, že podle tradice je svatba v Indii naopak placena ze strany nevěsty.
Muži a ženy musí sedět u oddělených stolů, zejména nevěsta a ženich, to je cikánský zákon. Podle tradice sedí druhý den svatby novomanželé vedle sebe u jednoho stolu.

Cikánské rituály po svatební noci

„Odstranění cti“

Za klíčový rituál na cikánské svatbě se považuje zvyk informování nebo „provádění cti“, který následuje po svatební noci. Novomanželé budou navždy manželé, ale před touto událostí musí nevěsta prokázat svou nevinu. Předpokladem manželství je mladé panenství. Jak se to kontroluje? Existují tři předpoklady:

 

Mladí lidé odejdou do zvláštní místnosti, kde probíhá míchání (svatební noc), načež je cikánům vyjmut k veřejnému zhlédnutí prostěradlo s charakteristickými znaky potvrzující nevinu dívky.
Nevěsta odchází se třemi úctyhodnými ženami, které ji deflorují prostěradlem omotaným kolem prstu. Ženich se tohoto rituálu neúčastní.
První svatební noc se podle některých odehrává přímo na slavnostním stole s hosty. Abychom byli spravedliví, spěcháme, abychom uklidnili – tato verze je považována za nejvíce směšnou a nepravděpodobnou.

 

Některé cikánské rodiny v době nepřítomnosti novomanželů pořádají divadelní představení – odmlátí ukradenou nevěstu od ženicha. Působí velmi přirozeně, proto existuje názor, že cikánská svatba bez boje není svatba. Zcela nepřijatelné je však opilecké rozebírání. I když se sváteční stoly hemží nejrůznějšími pokrmy a alkoholem, opít se na cikánském svatebním obřadu se rovná hanbě.

 

???????? ????????? ???????

Po shromáždění mladých lidí je hostům na podnose přineseno krvavé prostěradlo (podle jiné verze – košile), poseté červenými stuhami a květinami. Ženy účastnící se rituálu cti blahopřejí a děkují příbuzným nevěsty za jejich slušnost a každému členovi rodiny ženicha jsou uděleny červené stuhy. Sama nevěsta se po svatební noci a cikánském zvyku s odstraněním převlékne do červených šatů a od té chvíle se stává ženou. Jsou tací, kteří si zaplétají vlasy. Nyní je povinna chodit pouze se zakrytou hlavou. Ázerbájdžánská svatba má určitou podobnost s poskytnutím důkazu o cudnosti nevěsty.

 

Zajímavost: Pokud není prokázána nevina, manželství je okamžitě ukončeno a dívka zůstává navždy neprovdaná, což je pro cikány těžké břemeno. Rodina rozmazlené nevěsty bude navíc doživotně v ostudě a je pro ni lepší okamžitě opustit rodné město. Jsou chvíle, kdy se dívka stále dokáže vdát, ale stojí za to titánské úsilí rodiny.

 

 

?????? ???? ? ?????
??? ???????? ??????? ???? ? ?????

Rituál „bratrství“

Bezprostředně po první svatební noci a „vynášení ze cti“ následuje obřad krevní jednoty neboli „sbratření“. Novomanželé dělají řezy ostrým nožem na ruce a spojují obě krve dohromady. Od té chvíle je pro ně vše v životě rozděleno napůl, včetně domácích povinností. Jsou nuceni společně vychovávat děti a jsou považováni za příbuzné.

 

 

Cikánské svatební zvyky a rituály se výrazně liší od našich obvyklých standardů. Přísnost a podřízenost jsou základem vztahu mezi rodiči a dětmi. Nejdůležitější předností cikánské nevěsty je čest. Těžké zakázky se nyní nacházejí nejen mezi cikány. O rysech první svatební noci mezi muslimy si můžete přečíst na našem webu Svadbagolik.ru.

zdroj: Svadbagolik.ru