První ženu pobodal a v domnění, že zemřela, druhou znásilnil

Zdenek Zoubecek

     Včera jsme informovali o velice vážných trestných činech, ke kterým došlo během silvestrovské noci a slíbili vám co nejdříve přinést podrobnosti, i když jsou doslova úděsné.


Jak jsme již uvedli, třiadvacetiletý Afghánec, který do Karlových Varů přijel slavit konec roku z Německa, pobodal jednu ženu a další pak znásilnil. „Cizinec se během noci seznámil s místní sedmatřicetiletou ženou a krátce po třetí hodině ranní na ni měl zaútočit v lesním porostu poblíž restauračního zařízení. Cizinec, který měl útočit s úmyslem ženu usmrtit, jí měl způsobit vážná bodnořezná poranění a z místa utéct,“ uvedl k útoku mluvčí policie s tím, že vážně zraněná žena se s vypětím všech svých sil dovlekla do několik set metrů vzdálené restaurace, kde upadla do bezvědomí.
Zde si ženu převzali záchranáři, zjistili u ní bodné rány do oblasti hrudníku i břicha a transportovali ji ve velice vážném stavu do nemocnice.

Ihned po přijetí oznámení o útoku na výše uvedenou sedmatřicetiletou ženu operační důstojník policie vyslal maximální počet hlídek k místu, kde byla žena nalezena. V krátké době získali policisté přibližný popis pachatele, po kterém ihned začali intenzivně pátrat.

 

Když myslel, že jeho oběť zemřela, druhou znásilnil

Bohužel krátce poté Afghánec, který si myslel, že jeho první oběť útok nepřežila, potkal o několik ulic dále nedaleko autobusového nádraží teprve devatenáctiletou dívku, kterou začal ohrožovat stejným nožem, kterým před tím pobodal ženu, a přitom po ní požadoval sex.
Dívka odmítala, bránila se a tak ji Afghánec zbil tak, že upadla do bezvědomí. Dvaadvacetiletý cizinec poté dívku znásilnil a z místa utekl.

 

 „V průběhu pátrání po pachateli útoku na sedmatřicetiletou ženu jsme přijali oznámení o znásilnění devatenáctileté dívky, která byla po útoku pachatele nějakou dobu v bezvědomí. Velmi krátce po přijetí tohoto druhého oznámení byl v rámci intenzivního pátrání karlovarských policistů podezřelý muž zadržen a podroben orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,23 promile,“ pokračoval mluvčí policie.

Afghánec byl umístěn do policejní cely, kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a zvlášť závažného zločinu znásilnění.
Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což státní zástupce akceptoval.

 

Jedna z jeho obětí je stále v ohrožení života

Zdravotní stav znásilněné dívky se pomalu zlepšuje a již mohla být z nemocnice propuštěna. Bohužel informace o pobodané ženě nebyly nijak dobré, podle našeho dobře informovaného zdroje ji do nemocnice přivezli doslova za pět minut dvanáct.
Žena podstoupila několik hodin trvající operaci, během které lékaři složitě bojovali o její život. Podle tohoto zdroje bohužel žena stále ještě nemá vyhráno a pořád zůstává ve vážném stavu i ohrožení života.

 

 

V neděli večer eskorta přivezla obviněného cizince k soudu, který shledal vazební důvody a mladý muž byl vzat do vazby. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

Aktualizace:
Pondělí ráno: Podle mluvčí nemocnice je pobodaná žena již ve stabilizovaném stavu.

Zdroj:video-foto:https://www.krimi-plzen.cz