Přehazovali si mě jako horký brambor. Máma se mě vzdala a ty další taky Ráchel (9)

Rádio G6

Ráchel se narodila jako nechtěné dítě. Její biologická matka ji ihned po porodu umístila k adopci. Naštěstí se našla žena, která si ji vzala do péče a nějaký čas se o ni starala. Jenomže kvůli rozvodu se žena ocitla na ulici a o Ráchel se nemohla starat. Dívenka tak poprvé skončila v Klokánku.

Matka ji navštěvovala, nakonec si ji vzala do dočasné péče

Ráchel se v Klokánku zpočátku moc nelíbilo. Postupem času si ale začala zvykat na teplé jídlo a pohodlí. „Krásně zpívala, malovala, byla velmi nadaná a s ostatními dětmi vycházela dobře,“ vykládají tety. „Její adoptivní matka ji v Klokánku navštěvovala. Ale obvykle jí jenom vyprávěla o tom, jak se má špatně, že žije v bídě a nic nevychází podle jejích představ.“
I přesto si nakonec matka Ráchel vzala do dočasné péče poté, co si našla nového přítele. Získala si tím totiž bydlení a nějaký čas to vypadalo, že její podmínky pro výchovu dítěte jsou adekvátní.

Skončily pod mostem. Ráchel nakonec našla novou rodinu

„Bohužel se po čase ukázalo, že se Ráchelina maminka s přítelem rozešla. Při kontrole sociální pracovnice zjistila, že dívenka žije sama pod mostem ve stanu,“ říká Klokánek. „Maminka prý odešla na poštu pro peníze před několika dny a už se nevrátila.“

Ráchel skončila opět v Klokánku. V roce 2013 se změnila pravidla pro dobu, po kterou může být dítě v Klokánku umístěno. Hrozilo, že Ráchel skončí v dětském domově. Naštěstí se to nestalo, protože si ji do péče vzala rodina s dalšími čtyřmi dcerami. A to konkrétně jedna sociální pracovnice, takže bylo jasné, že bude o Ráchel skvěle postaráno. Dnes už je z Ráchel krásná mladá žena a Klokánek je pyšný na to, koho z ní dokázal vychovat.

zdroj: https://www.onlyu.cz