Policista zastřelil 29 letého černocha ( Jacob Blake ) před jeho třemi dětmi, když nastupoval do auta, střelil ho sedmkrát zezadu .

Střelba podnítila ostrou výzvu k akci ze strany demokratického guvernéra státu k uznání rasismu uvnitř státu a široce po celé zemi.

Jacob Blake, 29 let, byl po nedělním odpoledni odvezen do nemocnice ve vážném stavu. Blakeův otec v pondělí řekl NBC News, že jeho syn je ve stabilním stavu.

Zprávy o střelbě vyvolaly noc nepokojů, během nichž demonstranti vrhli ohnivé bomby a cihly na policejní důstojníky v Kenosha, což vedlo Wisconsinského guvernéra Tonyho Everse, aby v pondělí zavolal Národní gardy.

Video cirkulující na sociálních médiích ukázalo, že Blake kráčel směrem k straně řidiče šedého SUV, následovaný dvěma důstojníky s nataženými zbraněmi a namířenými na záda. Sedm výstřelů je slyšet, když Blake, který se zdá být neozbrojený, otevře dveře auta.
Nebylo známo, zda důstojníci ve vozidle viděli něco, co ospravedlňuje smrtící sílu. Nebylo také jasné, zda jeden nebo oba důstojníci vystřelili ze svých zbraní.

Davy se shromáždily na místě činu, zapálily oheň a hodily cihly a Molotovovy koktejly na policii, což přimělo úřady, aby uvalily zákaz vycházení. V pondělí ráno Kenosha County na Twitteru oznámila, že jeho soudní budova a administrativní budova budou uzavřeny kvůli škodám způsobeným nočními nepokoji.

Guvernér vyžaduje akci
Evers vydal připomínky právě proto, že demonstranti odešli do ulic v Kenosha a střetli se s policií a požadovali akci volených činitelů ve Wisconsinu „, kteří příliš dlouho neuznali rasismus v našem státě a naší zemi“. “

„I když zatím nemáme všechny podrobnosti, víme s jistotou, že to není první černoch nebo osoba, která byla zastřelena, zraněna nebo nemilosrdně zabita do rukou jednotlivců při vymáhání práva v našem státě nebo v našem země, “řekl Evers.

Biden požaduje zodpovědnost
K incidentu došlo tři měsíce po smrti George Floyda, 46letého černocha, v Minneapolisu vyvolaly celonárodní protesty proti brutalitě a strukturálnímu rasismu ve Spojených státech

 

[tabs] [tab title=video] [/tab]   [tab title=video] [/tab] [tab title=video] [/tab]

[tab title=video]

[/tab] [/tabs]

 

[wpterms id=“34889″][/wpterms]