Podvodníci na bazarech na co si dávat pozor ! ( Vishing a spoofing )

Paulus Paul

Vyzkoušel jsem  hudebnibazar.cz je oblíbený díky jednoduchosti a denní návštěvností bohužel jejich systém moc zabezpečený není po jednoduché registraci můžete prodávat či kupovat ale hlavně komunikovat s prodávajícími ve stylu chytu a tam se jednoduše domluvíte o co máte zájem co vás o výrobku zajímá a toho můžou využívat hlavně podvodníci .

Pozor na zdánlivě funkční věci
Příkladem je kolega který si sám naběhnul a zakoupil efekt ke kytaře  ke kytaře za 20 000kč komunikace proběhla klasicky bez známek že by se mohlo jednat o podvod efekt zdánlivě vypadal funkčně dle videa a fotek co si kolega vyžádal tak nepřepokládal že by bylo něco v nepořádku když člověk tak hezky komunikoval se domluvil na předání někde ba veřejnosti kde se už nedá odzkoušet a tak jen z ruky do ruky , no překvapení je pak když přijdete domů věc zapojíte a zjistíte že nejde tak jak by měla … co teď ?

Jako první začnete kontaktovat toho co vám to prodal ( nic ) nereaguje … to je klasika
Jako druhé napíšete na hudebnibazar.cz ty vám doporučí aby jste šli na policii až tam přítel došel a ejhle nic se nestalo sepsali sním protokol a tím to skončilo po nějaké době policista zavolal že by to měl řešit přes jsou že oni s tým nic neudělají co teď? no když chcete lítat po soudech tak vám nic jiného nezbyde a záruku nemáte že se vám peníze vrátí přítel to odpískal a smířil se že přišel o 20 000kč a co na to hudebnibazar.cz zablokovali toho co mu to prodal a tím to pro ně hasne více asi sami ani dělat nemůžou .

Ale u toho blokovaní uživatelů bych se zastavil vyhlásil sem takovou anketu a bylo tam i zablokovali nás neoprávněně ?

Ozval sem mi mimo jiných i uživatel který mě zaujal jeho účet na hudebnibazar.cz byl 26901 ten my psal že na hudebnibazar.cz chodil léta každý den a nikdy neměl problém až se u jeho účtu objevil komentář že je podvodník od člověka s kterým nikdy nemluvil ani sním neobchodoval … co se děje pomyslel si napsal jak na hudebnibazar.cz tak uživateli proč to napsal ? ale žádná odpověď a ejhle najednou se tam objevil další negativní komentář a opět od někoho s kterým nikdy nic neměl a jak se k němu zachoval hudebnibazar.cz ? zablokoval mu účet i když se bránil že s nimi nikdy nic neměl stejně je blokován do dnes , a tak mě napadá jak vlastně administrátoři kontroluji a rozlišují kdo je a kdo není podvodník ? jak k tomu pak přijde člověk který se jen tak někomu znelíbí a začne o něm psát nesmysly a je blokován .

My jsme si udělali několik účtů a dlouho netrvalo a jeden podvodník se nám ozval klasickým trikem jak z vás dostat peníze je tento trik.

O tom, jak lehce může být člověk podveden a okraden přesvědčila právě i 22letá žena, která na bazarovém portále chtěla prodat tričko za 250 Kč.
Poškozená na bazarovém portále zboží vystavila a na inzerát se jí zanedlouho ozvala neznámá osoba, která chtěla vystavené tričko zakoupit. Následně byl poškozené prodávající ženě zaslán email s odkazem, který se tvářil jako skutečný odkaz portálu, kde žena tričko prodávala, ale nebyl. Po otevření odkazu, ale prodávající začala vyplňovat údaje ke své platební kartě, což samozřejmě, v případě, kdy vy něco prodáváte, není standardní. Neznámý pachatel pak po získání informací a údajů vstoupil do internetového bankovnictví poškozené a z jejího účtu odčerpal 50 tisíc korun.

celí příběh zde https://www.policie.cz/clanek/podvod-pri-prodeji-zbozi-na-internetu-stal-zenu-50-tisic-korun.aspx

U nás to neproběhl přímo takto ale chtěl po nás adresu tel a že si pošle vlastní přepravní službu … to je začátek a pak by to pokračovalo až by se dostat k fázi jako byl tento příklad no řek sem si když se mi tak rychle ozval jeden pán kolik jich denně musí projít všemi bazary ? jméno nebudu zde psát protože jsme to utnuli hned a nedošli jsme až na fázi kde by nás chtěl okrást ale našlápnuto už měl a díky tomu že tohle už sem osobně viděl několikrát nebylo nutní pokračovat .

Nechci se moc rozepisovat protože na internetu je toho strašně moc napsané třeba moc zajímavé je také Vishing a spoofing zde info policie https://www.policie.cz/clanek/vishing-a-spoofing.aspx 

Seznam podvodů – Podvod na bazaru

https://podvodnabazaru.cz/

 

 

Napsat komentář