Pepíček (5): Babička udala tatínka za to, že mě bije. Mohl jsem za to já

Rádio G6 - Admin

Když Pepík přišel do Klokánku, byl samá modřina. Na hlavě měl velkou bouli, nohy odřené a ruce samý modrý flek. Narodil se nezletilé mamince, a v péči ho tak nějakou dobu měla babička. Jenomže poté ho dostal do péče otec a oba dospělí se začali hádat, ke komu chlapec vlastně patří.

Aby soudy spravedlivě rozhodly, byl Pepík umístěn do Klokánku, kde ho navštěvovala jak jeho babička, tak také otec. Samozřejmě otázkou zůstávalo, kdo mu způsobil zranění na těle.

Babička nahlásila, že ho otec týrá

Pepík bydlel před umístěním do Klokánku s otcem, jeho přítelkyní a třemi nevlastními sourozenci.

A právě odsud ho odvedla na policii babička, která všem tvrdila, že chlapce jeho otec týrá. Ten s tím nechtěl mít nic společného.

Při návštěvách v Klokánku to ale nevypadalo, že by se Pepík tatínka nějak bál. Hrál si s ním, povídali si, pořád se vyptával na tetu a sourozence. Naopak v přítomnosti babičky ho zajímal víc telefon než cokoli jiného.

U paní psycholožky se rozpovídal

V Klokánku bylo všem jasné, že Pepíkův příběh bude jiný, než babička vypráví. Chlapec ale dlouho nechtěl o svých zraněních mluvit.

Zatímco o všem jiném si povídal rád. Nakonec začal chodit k psycholožce, s jejíž pomocí se ho podařilo rozmluvit.

Ukázalo se, že chlapec nechtěl někomu ublížit, proto raději mlčel. Bouli na hlavě si udělal při hře se sourozenci. Tatínkovi se nepřiznal, aby nikdo z nich nedostal vynadáno.

Několik odřenin získal na hřišti, kam s ním chodila babička. Ta o nich dobře věděla, přesto je nahlásila jako součást týrání.

Babička ho prý navíc často zavírala v pokoji, když neposlouchal, kroutila mu ruce za záda, on ale nic neřekl, protože se bál, že už k ní nebude moci chodit. A to by jí prý bylo moc líto.

Z vyšetřování nakonec vzešel jasný konec. Babička neusnesla, že po několika letech, kdy se o chlapce starala, přešel Pepík do péče tatínka.

Za každou cenu ho chtěla získat zpět, místo toho si ale sama zavařila na problémy a chlapci jen ublížila.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme.

zdroj: https://www.onlyu.cz/pomahame/pepicek-5-babicka-udala-tatinka-za-to-ze-me-bije-mohl-jsem-za-to-ja/