Linda (15): Kvůli nemoci, kterou jsem zdědila po matce prostitutce, mě nikdo nechtěl adoptovat

Nepříliš často se stává, že si holčičku nebo chlapečka z Klokánku osvojí někdo z ciziny. Pro děti je náročné přizpůsobit se cizímu jazyku a kultuře, vyžaduje to také hodně administrativy a financí. Malá Linda ale měla štěstí a díky tomu z ní je dnes mladá, třemi jazyky hovořící slečna.

Do Klokánku se dostala jako úplné miminko. Matka byla narkomanka, slíbila sice, že si najde bydlení a holčičku si vezme zpět, ale už se nikdy neukázala. A tak začalo pátrání po nové rodině.

Po mamince zdědila ošklivou nemoc, dlouho nemohla najít domov

Linda neměla nikoho jiného než tety v Klokánku. Její matka byla prostitutka, těžko by se tedy hledal dívčin otec, který by nejspíš ani nejevil o dítě zájem.

Proto se holčička naučila chodit a mluvit v Klokánku. Ani po dvou letech se ale nedařilo najít pro ni vhodnou rodinu.

„Linda zdědila po mamince ošklivou kožní nemoc, která se objevila kdykoli při snížené imunitě. Bolestivé puchýřky se jí rozšířily po celém těle.

Možná to byl jeden z důvodů, proč jinak usměvavou holčičku nikdo nechtěl,“ říká Klokánek.

Našla rodiče v cizí zemi

Když se nedařilo najít nikoho v České republice, byla nahlášená do mezinárodního osvojení.

Jakmile se našel milý pár, Linda se začala s tetou seznamovat skrze fotografie.

Když se poprvé ukázali v Klokánku, trochu se styděla, ale postupem času s nimi začala komunikovat.

Jazyková bariéra byl problém. Ale po několika společných vycházkách a bydlení v pronajatém bytě na zkoušku se Linda začala čím dál více držet tety se strýčkem a čím dál méně být závislá na klokánčích tetách.

Dnes žije Linda v početné rodině v cizině. Mezi vlastní děti onoho páru skvěle zapadla, mluví celkem třemi jazyky a je z ní mladá spokojená slečna.

A Klokánek je rád, že pomohl dalšímu dítěti najít jeho vysněnou rodinu.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme.

 

zdroj: https://www.onlyu.cz