Pátrání po Afgháncích – nasazen vrtulník i zásahová jednotka

Zdenek Zoubecek

Rozsáhlé policejní manévry se v noci na dnešek kolem půl deváté odehrály v okolí Štěnovic nedaleko Plzně, kde byli v areálu Sony DADC v právě vykládaném kamionu mezi paletami objeveni mladí cizinci.
Osm mladých mužů ihned po objevení vyskákalo z kamionu a dalo se na útěk z areálu směrem na Losinou. Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek policie a začalo po uprchlících pátrat, do akce byla nasazena i krajská zásahová jednotka a policejní psovod se služebním psem. Povolán byl také policejní vrtulník vybavený termovizí.

Díky rychlému nasazení policistů se během pouhé hodiny podařilo zásahové jednotce nalézt a zadržet trojici mužů na benzínové čerpací stanici v Losiné, díky vrtulníku se dalších pět běženců podařilo objevit a následně zadržet nedaleko.
„V současné době je všech osm mladých mužů zajištěno a jsou s nimi prováděny identifikační úkony policisty Odboru cizinecké policie Plzeň. Zadržen byl i devětapadesátiletý řidič nákladního vozidla kvůli dalším potřebným úkonům,“ uvedla tisková mluvčí policie s tím, že případ si převzali kriminalisté Územního odboru Plzeň venkov a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.

Podle našich informací by se mělo jednat uprchlíky z Afghánistánu, zadržený řidič kamionu by mě pocházet z Turecka.

Foto a video PČR

 

 

zdroj/foto:https://www.krimi-plzen.cz/