Důvěřivá žena poslala údajnému kanadskému lékaři ze seznamky několik set tisíc korun

Zdenek Zoubecek

Fantazie podvodníků nemá hranice. Vydávají se za falešné piloty a nyní i za doktory až z daleké Kanady. Cílí hlavně na osamělé ženy, které dokáží snadno zmanipulovat. Jednou z takových byla i dvaačtyřicetiletá žena z Rokycanska, která se přes internet seznámila s mužem, který ji tvrdil, že je lékař. Pod záminkou zaslání balíčku z důvěřivé dámy vylákal podvodník přes 200 tisíc korun.

Podvodníci přicházejí s nejrůznějšími historkami, díky kterým si snadno přijdou k penězům. Historiky o amerických vojácích jsou už nejspíš ohrané. Nyní na scénu přichází falešní lékaři. Jeden takový se spojil přes internetovou seznamku se ženou z Rokycanska. Aby svůj vztah upevnili, slíbil ji, že ji zašle dárek. A právě tady vše začíná.

„V prvním případě byla poškozená žena pod legendou zadrženého balíčku e-mailem kontaktována údajnou tureckou kurýrní službou o zadržení zásilky a následně byla vyzvána k zaplacení poplatku za balíček. V druhém případě měla žena uhradit pojištění zásilky,“ vysvětluje policejní mluvčí Eva Červenková.

Postupně žena na zadané účty zaslala přes 200 tisíc korun. Balíčku se nikdy nedočkala. Celou věc tak nyní vyšetřují policisté jako trestný čin podvodu.

„V souvislosti s tímto případem apelujeme na občany, aby v žádném případě neposílali peníze na neověřené účty a při komunikaci přes internetové seznamky, měli stále na paměti, že na druhé straně může být podvodník, který chce využít jejich důvěřivosti,“ varuje mluvčí.

Nyní to ani týden, co se na policii ve Stříbře obrátila teprve dvacetiletá dívka. Té její vysněný mládenec nasliboval, že ji sveze ve vrtulníku, jen neměl peníze na palivo. Ke svým slibům nejspíš přidal i projížďku lodí, protože další část peněz měla směřovat právě na její opravu. Dívka mu tak ochotně zaslala 70 tisíc korun. Byli domluveni, že ji vše do konce měsíce vrátí. Slečna však od svého milého neviděla už jedinou zprávu a už vůbec ne zaslané peníze.

 

 

zdroj/foto:https://plzenska.drbna.cz