Opilá žena vyváděla na Americké třídě

Naprosto zbytečné problémy si včera před druhou hodinou odpoledne způsobila žena na Americké třídě v Plzni. Strážník městské policie zde řešil přestupek, kdy pes jiné ženy pobíhal bez vodítka a skákal na lidi a jiné, řádně uvázané psy. Celé řešení situace proběhlo v klidu a mohlo být vyřešeno hned na místě, ale v jeho závěru na místo přišla známá či příbuzná přestupkyně s lahví vodky v ruce a začala cele jednání narušovat.
Silně podnapilá žena s dalším mužem si k přestupkyni přisedla na lavičku a začala strážníka překřikovat a vulgárně ho napadat. Protože ženiny výpady neustávaly a celá situace se začala vyostřovat, strážník, který byl na místě sám, si na místo přivolal další hlídku k zajištění pořádku.


Ani to ale ženu neuklidnilo, se strážníky dál odmítala spolupracovat, odmítla prokázat svou totožnost a přes opakované výzvy strážníků se snažila z místa odejít. Strážníci proto ženu zajistili a zahájili její převoz na obvodní oddělení policie ke zjištění totožnosti, ještě ve vozidle ale žena začala být agresivní a začala kolem sebe kopat ve snaze poškodit služební vozidlo a zasáhnout strážníky. Převoz byl proto přesměrován do protialkoholní záchytné stanice, kam byla žena předána k vystřízlivění.
     „Žena narozená v roce 1994 se podrobila dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 2,61 promile,“ uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že žena se dopustila přestupku proti veřejnému pořádku, konkrétně znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Po vystřízlivění byla žena předvedena na obvodní oddělení policie ke zjištění totožnosti a přestupek s ní byl vyřešen na místě v příkazním řízení.

Zdroj/Foto/Video:https://www.krimi-plzen.cz