Okamurovo hnutí nepatří do zprávy o extremismu, zastal se Hrad SPD – “ Proč ne ? chrání spd Prezident Miloš Zeman ? nebo někdo chce SPD někdo poškodit kuli volbám ?

Rádio G6 - Admin

Tento článek byl vydán 18. června 2018  12:17 na idnes.cz a do dneška ho mám pořád v paměti kdykoliv se začne něco dít okolo SPD a nebo slyším nějakého debila  co ve videu si léčí své mindráky a vede rasistické řeči … Jde o to že p.Prezident Miloš Zeman veřejně rozděluje společnost na dva tábory a to na ty co věří jeho výrokům na adresu Romů a na ty co ví že větší nesmysly muže vypustit jen zaujatý člověk a to evidentně pan Miloš Zeman je jinak by neprohlašoval to co prohlašuje ! SPD chrání a evidentně je této strany velkým příznivcem …soudím dle fota kde je vidět jak je šťastný na sjezdu SPD . Ale třeba to je jen můj dojem nevím …

 

SPD je oficiální strana kterou každý vnímá jinak někdo říká že je to rasistická strana někdo zase že je to jediná strana co tu je pro lidi …Občas se objeví článek o nějakém členovy který je označován ke inkriminuje k rasistickým názorům .

 

 

 

Hrad se v připomínkovém řízení ohradil proti závěrům dosud nevydané výroční zprávy o extremismus za loňský rok, kterou připravilo ministerstvo vnitra. Podle Hradu je naprosto nepřijatelné, že autoři do dokumentu zařadili i hnutí SPD. Zprávu v současném stavu označil za manipulativní.

 

Šéf SPD Tomio Okamura a prezident Miloš Zeman na celostátní konferenci hnutí (9.12.2017). | foto:  Tomáš KristMAFRA

 

„Je nepřijatelné, aby autoři pranýřovali politické a jiné subjekty jen proto, že nesdílejí jejich pohled na určité společenské jevy,“ uvedl Hrad podle serveru Aktuálně.cz v třístránkovém dokumentu, který zaslal ministerstvu.

 

„Naprosto nepřijatelné je zařazení parlamentní politické strany SPD do zprávy, stejně jako mnohá tvrzení autorů zprávy na adresu tohoto politického subjektu a jeho představitelů. Zároveň autoři alibisticky uvádějí, že SPD není z ‚pohledu definice ministerstva vnitra extremistickým subjektem’,“ napsal ředitel hradního bezpečnostního odboru Jan Novák. Podle něj by vnitro některé pasáže mělo kvůli ideologickému zabarvení zcela vyškrtnout.

 

Hrad také ve svých připomínkách uvádí, že si zpráva v závěrech o SPD protiřečí. „Obezličku, kdy je subjekt označen za populistický (s různými přívlastky), zároveň za neextremistický a zároveň je napsáno, že extremistickou rétoriku ‚úspěšně převzal‘ a ‚přispíval k atmosféře strachu a k polarizaci společnosti‘, nelze akceptovat,“ uvedl.

 

Dokument ministerstva vnitra o extremismu vychází obvykle v druhé půlce května. Tento rok se jeho vydání zpozdilo, dosud se nedostal na jednání vlády, která jej musí před vydáním schválit (více v článku SPD je větší hrozba než pravicoví extremisté, uvádí návrh zprávy vnitra).

 

„Nebezpečím pro demokracii je nálepkování“

 

Vnitro se bude muset k připomínkám Hradu vyjádřit, případně je do dokumentu zapracovat. Vyjádření resortu ke kritice Hradu, důvodu zdržení zveřejnění zprávy a termínu jejího schvalování vládou redakce iDNES.cz zjišťuje. Ministerstvo přislíbilo odpovědět e-mailem.

 

Zpráva o extremismu věnuje hnutí SPD podle Aktuálně.cz stránku a půl. Dokument upozorňuje, že hlavní hrozbu už nepředstavují tradiční extremistické strany, ale ty xenofobně populistické. I proti tomuto se Hrad ohradil. Podle něj největší nebezpečí pro demokratickou společnost jsou hlavně ti, kteří chtějí „omezit politickou soutěž a legitimní diskusi ve veřejném prostoru nálepkováním a odsouzením“.

 

SPD už dříve označila za skandální, že je obsah zprávy před schválením konzultován s médii. „Spolupráce státních orgánů a části médií v politickém boji je typickou metodou práce fašistických a komunistických režimů,“ uvedlo hnutí v tiskové zprávě.

 

Jeho předseda Tomio Okamura například letos v lednu čelil kritice za výrok o protektorátním koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku. Prohlásil, že tábor nebyl oplocený a byl v něm volný pohyb. Později se omluvil za vyjádření, že tábor nebyl oplocený, uvedl však, že ho většinou nikdo nehlídal a lidé v něm se mohli volně pohybovat. Poslanec SPD Miloslav Rozner tábor v Letech označil za „neexistující pseudokoncentrák“.

 

Bývalého tajemníka strany Jaroslava Staníka policie v únoru obvinila kvůli nenávistným výrokům na adresu Židů, Romů a homosexuálů, které pronesl koncem loňského října ve Sněmovně.

 

Názory Okamury a dalších členů SPD odsoudili zástupci národnostních menšin. Výhrady vůči hnutí má například i ministr spravedlnosti Robert Pelikán, který SPD letos v únoru v rozhovoru v Hospodářských novinách označil za fašistickou stranu. Výroky Okamury o táboře v Letech jsou nepřijatelné také pro ministra zahraničí Martina Stropnického.

 

Autor: 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vyrocni-zprava-o-extremismus-spd-hrad-pripominky-okamura.A180618_101653_domaci_lre