Odstavená letadla v Singapuru nyní veřejně slouží jako restaurace s kinem

Stovky cestujících si pochutnali na skvělém jídle a také sledovali filmy na palubě dvou zaparkovaných letadel společnosti Singapore Airlines, která se tak změnila na vyskakovací restaurace. Letecké společnosti z důvodu pandemie koronaviru musely nalézt způsob, jak získat peníze. Kromě prohlídky letadel nebo nabízení “letů nikam”, objevily také tento alternativní způsob vydělávání peněz.

Před objednáním jídla musíte projít kontrolou

Letadlový dopravce musel z důvodu epidemie zrušit tisíce letů a také propustil několik tisíc zaměstnanců. Poté ale nabídl cestujícím možnost povečeřet na palubě letadel. Jedná se o modely superjumb A380, což jsou největší proudové letadla přepravující lidi na světě.

Na letišti Changi se během jednoho víkendového dne odbavilo více než 400 zájemců o tento zajímavý zážitek. Před vstupem do letadla ale musejí cestující projít bezpečnostní kontrolou.

17-letý student, který letadla navštívil, si nemohl jídlo vynachválit. Řekl, že je rozhodně lepší než to, co se v letadlech standardně podává během letu. Svoji večeři dostal v ekonomické třídě a objednal si kuře se sójovou omáčkou a smaženým lilkem a rýži.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pasažéři si nejen pochutnali, ale také si mohli prohlédnout celé letadlo

Než se cestujícím podá jídlo, mohou si odpočinout nebo sledovat filmy v systémech na opěradlech. V souladu s aktuálními opatřeními musela být polovina sedadel prázdná.

Jistý úředník si zaplatil 236 dolarů za šestichodové menu v obchodní třídě. Popsal, že si zážitek dopřál protože mu chybí létání a doufal, že tato zkušenost mu ho znovu přiblíží.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Lidé si mohou dopřát jídlo o osmi chodech v prvotřídním apartmá, naopak nejlevnější menu se skládá ze tří chodců a zakoupit ho můžete v ekonomické třídě.

Strávníci si mohou také prohlédnout letoun a celá jeho dvě patra. S piloty si mohou udělat v kokpitu společnou fotografii. Letecká společnost měla v prvních hodinách prodaných přes 900 jídel.

 

zdroj: https://tajemnaasie.cz