Obytný přívěs se spoustou přístavků hyzdí výpadovku z Plzně a štve obyvatele v okolí, glamping to nebude

Zdenek Zoubecek

Velmi svérázná stavba, jejímž základem je starý obytný přívěs zakrytý obrovskou plachtou s okénky, doplněný o několik stanů, vyrostla ve stráni v těsné blízkosti Vejprnické ulice na okraji Plzně. Objekt zdobí několik cedulí zakazujících vstup a upozorňujících na to, že je uvnitř pes. Obývá ho několik osob, které si tam nerušeně vaří na ohništi. Zejména místní lidé, kteří kolem projíždějí do garážím ke svým domům jsou v šoku a pěšky se kolem tábořiště bojí chodit.

K přívěsu je přilepeno několik stanů, a dalších různých přístřešků, jeden z nich pak dosahuje úctyhodných rozměrů. „Je to tady už několik týdnů a nechápu. Někdo si sem prostě přitáhl starý přívěs a natvrdo ho tady zaparkoval. Na něco takového snad nikdo nemůže dostat povolení? Nechápu, že s tím někdo nic nedělá. Už jsem psal starostovi obvodu, volal na městskou policii a nic se neděje, žádná reakce nepřišla. Zřejmě jde o nějaký nový druh kempování v Plzni. Na glamping to zrovna nevypadá,“ říká muž, který si nepřál uvést jméno, ale redakce ho zná.

Termín glamping vychází ze spojení anglických slov „glamorous“ a „camping“, což společně tvoří spojení „úžasné kempování“. Glamping je moderní trend, který nabízí milovníkům stanování luxus a komfort, na který jsou zvyklí. To ale rozhodně není tento případ.

„Jezdíme kolem autem do garáže. Když tady ten „cirkus“ ještě nestál, tak jsme tudy chodily i pěšky. Teď už si to netroufneme. Ti lidé uvnitř na nás různě křičeli a nadávali nám. Je to otřesné, že tady město něco takového nechá stát. Je mi jasné, že majitelé hřeší na to, že jde o vrak bez značek. Chvíli to někde budou parkovat a až bude nejhůř, zase to nechají odtáhnout na nějaké jiné místo. A tak to bude pořád dokola. Bohužel zatím se tady nic neděje,“ stěžuje si další obyvatel z nedalekého domu.

Bez vydání územního souhlasu příslušného stavebního úřadu bývá často problém zaparkovat a obývat obytný přívěs i na svém soukromém pozemku, natož pak na veřejném pozemku. Řada měst i obcí má ve svém územním plánu zákaz umisťování mobilních, domů, karavanů a maringotek kdekoliv v intravilánu. Tvrzení, že obytný přívěs nestojí na místě napevno, a tudíž nepotřebuje žádné povolení je mezi mnoha lidmi rozšířený mýtus.

Starý obytný přívěs se spoustou přístavků hyzdí výpadovku z Plzně a štve obyvatele v okolí, glamping to nebudeStarý obytný přívěs se spoustou přístavků hyzdí výpadovku z Plzně a štve obyvatele v okolí, glamping to nebudeStarý obytný přívěs se spoustou přístavků hyzdí výpadovku z Plzně a štve obyvatele v okolí, glamping to nebudeStarý obytný přívěs se spoustou přístavků hyzdí výpadovku z Plzně a štve obyvatele v okolí, glamping to nebude
Zdroj/Foto:https://plzenska.drbna.cz