Německá policie zatkla čtyři osoby, plánovaly útoky na mešity a azylová centra

Rádio G6 - Admin

Německá policie dnes provedla rozsáhlou razii v pěti spolkových zemí a zatkla čtyři osoby, které jsou podezřelé z přípravy teroristického útoku na mešity a azylové domy pro imigranty.

Německá federální prokuratura informovala, že policie obvinila tři muže a jednu ženu (Andreas H., 56, Markus W., 39, Denise Vanessa G., 22., a Olaf O., 47), z přípravy útoků na imigranty. Podle serveru ctvnews.ca, který cituje agenturu AP, skupina pod názvem „Old School Society“ plánovala napadení žadatelů o azyl i útoky na členy islámské extremistické scény.

„Podle informací, které máme doposud k dispozici, měla skupina v úmyslu provádět útoky v menších skupinách po celém Německu a to na známé saláfisty, mešity a azylová centra. K tomu účelu si zatčení opatřili i výbušniny.“

Orgány činné v trestním řízení se stále snaží zjistit, zda skupina měla plány útoku na konkrétní cíle.

Švédsko, jedna z prvních „multikulturních“ zemí v Evropě, se po čtyřiceti letech své smířlivé politiky vůči přistěhovalcům mění a vzrůstají národnostní problémy. 

O prvním žhářském útoku jsme psali v článku Na Štědrý den vypálena mešita ve Švédsku. Útok se stal ve městě Eskilstuna, sto kilometrů západně od hlavního města, při kterém bylo zraněno pět osob.

Německé zpravodajské služby podezřívají i další neonacistickou skupinu pod názvem Národní socialistické podzemí (NSU), že její členové v letech 2000 až 2007 údajně zavraždili osm osob turecké a řecké národnosti. Skupina by měla být zodpovědná i za dva bombové útoky a 15 bankovních loupeží. Jediný člen skupiny Beate Zschaepe, a čtyři údajní příznivci neonacistů čekají na soud v Mnichově. Ostatní dva členové skupiny, Uwe Mundlos a Uwe Boenhardt údajně spáchali sebevraždu.

zdroj: