Nechal si vytetovat hákový kříž na šourek, teď tvrdě zaplatil

Rádio G6 - Admin

Na devatenáct měsíců za mříže poslal soud v Klagenfurtu nejmenovaného rakouského vojáka. Uznal ho vinným z propagování nacismu a nedovoleného ozbrojování. Jedním z důvodů, proč stráví zhruba rok a půl ve vězení, je i hákový kříž, který má vytetovaný na šourku.

Před soudem v korutanské metropoli zaznělo poměrně detailně, jak muž k tetování přišel. Nacistický symbol mu vytetoval na choulostivé místo jeho bratr. Devětadvacetiletý muž přiznal, že před tím popíjeli whisky, padly údajně dvě lahve.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že šourek je místo, které člověk na veřejnosti příliš často neukazuje, a že tedy mohl muž celou věc utajit, voják se pochlubil tetováním na internetu a nezapomněl se zmínit také kolegům, když popíjeli poslední večer na vojenském cvičení.

Soud muži vyměřil 19měsíční trest také kvůli sdílení dalších fotografií. Kromě nacistické propagandy obohatil internet svojí fotografií, na které popíjel víno s etiketou Adolfa Hitlera, uvedl list Daily Mail.

Dotyčný muž před soudem svých činů litoval s tím, že se cítí „zahanben”. „Chytil jsem se špatné party. Cokoliv zakázaného nás přitahovalo, ale podcenili jsme možné následky. Byla to chyba,” uznal s tím, že si uvědomil, že propagace nacismu byla nesmyslná.

„Bohužel nemám žádné rozumné vysvětlení, proč jsem to udělal,” dodal. Konstatoval také, že se s krajně pravicovou partou přestal stýkat už před lety a také skoncoval s alkoholem. Doplnil zároveň, že tetování na šourku už není vidět.

Ani tak ale neunikne pobytu za mřížemi, rakouské zákony už od roku 1947 umožňují za glorifikaci nacismu nepodmíněné tresty.

zdroj: https://www.novinky.cz