Na pražském letišti se porvaly taxikáři, šlo o zákazníky a cenu za odvoz. +18 let

Rádio G6 - Admin

Před pražským Letištěm Václava Havla se ve čtvrtek večer poprala skupina mužů. Případem se zabývají kriminalisté, pětici cizinců už policie obvinila z rvačky a jednoho z pokusu o těžké ublížení na zdraví, sdělil mluvčí Richard Hrdina. Potyčky se nejspíš zúčastnili taxikáři, kteří se přetahovali o zákazníky.

„Ve čtvrtek večer na pražském letišti došlo ke rvačce. Kriminalisté z prvního oddělení Prahy 1 si během pátku případ od cizinecké policie převzali,“ informoval iDNES.cz Hrdina. Informaci přinesl jako první web TN.cz.

Podle Hrdiny policie zadržela celkem pět lidí, kterým sdělí obvinění z trestného činu rvačka. V případě odsouzení by jim pak hrozil až jeden rok za mřížemi.„Jeden z cizinců je navíc obviněn z pokusu o těžké ublížení na zdraví, za což by mu hrozilo až deset let,“ doplnil policejní mluvčí.

Karel Kirs z pražské záchranky potvrdil, že na místě také zasahovali. Stalo se tak kolem desáté hodiny večerní. „Pečovali jsme o jednoho člověka. Jednalo se o muže ve věku kolem čtyřicítky, který měl pouze lehká poranění, a to úraz hlavy. Pacient byl celou dobu při vědomí a transportovali jsme ho do nejbližšího zdravotnického zařízení,“ sdělil.

Podle informací webu TN.cz , který k incidentu zveřejnil i video, šlo o skupinu taxikářů, kteří se handrkovali o zákazníky. Muž uzbeckého původu měl nabídnout zájemci o taxi službu jinou cenu než řidič vietnamského původu, řekl TN.cz zdroj, který incident natočil. Neshody posléze údajně vyústily v bitku dvou mužů.

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/letiste-ruzyne-praha-rvacka-taxikari.A231006_173545_praha-zpravy_vajo?

Video obsahuje drastické scény a nedoporučujeme osobám mladších 18 let