Na portálu idnes.cz vyšel článek o nově vzniklém romském rádiu ( Roma Rádio ) jaké na to byli reakce lidí ? Rasistické komentáře …

Rádio G6 - Admin

Rasismus na internetu …

Na portálu vyšel článek o nově vzniklém romském rádiu ( Roma Rádio ) jaké na to byli reakce lidí ? Rasistické komentáře …

 

Je až neuvěřitelný jak v ČR lide veřejně projevují nenávist a rasistické názory a to vše beztrestně, kolikrát si připadám jako že tu stále vládnou nacisté protože slyšet nebo číst takové věci a vědět že tihle lidi si jsou tak jistý že za takový názor se jim nic nestane že je klidně zveřejní pod svým jménem .

 

Stává se dost často že když jsem na youtube.com nebo facebooku.com a nahlašuji takové příspěvky tak mě to nabídne aby si je zablokoval a když naléhám tak mě projde automat profil a zablokuje spíše mě, třeba za příspěvek o Holokaust a tak si říkám je facebook a youtube rasistický ? mě kolikrát připadá že ano a i tuším proč je to kuli tomu že příspěvky takového typu mají hodně sdílení a tím i velkou sledovanost a to sociální sítě potřebuji je to kuli reklamě atd a proto často lajvky kde se lidi napadají ( slovně ) také v tichosti ignorují a při nahlašovaní takže je chápu je to byznys ale co ti lidi a jejich rasistické projevy co píši veřejné proč to nikdo neřeší ? na malých portálech většinou komety smažou a tím to končí a v tom vidím problém za mě by se každí jedinec měl postavit před jsou aby si to už nedovoloval !

 

Příklad je jedna diskuze kdy byla cela vypnutá právě kuli takovým komentářům pod reportáží na jedné televizní stanici kde bylo tolik komentářů že administrátor je nedokázal mazat …
Dokážete si to představit kolik tam muselo být rasistických momentů ?

 

ČR byla označená za nejvíce rasistickou zemí nevím jestli to je na sto procent pravda ale musím říct že zde jsou hodně záříte předsudky, Jako každý Rom nechodí do práce, každý Rom je na sociálních dávkách, všechno Romové mají zadarmo no a samozřejmě každý krade a spoustu dalších nesmyslů . Realita je absolutně jiná sousty Romů je dnes vzdělanější než spousta lidi z majority a když ne tak pracuji v takových oborech kteří nejsou tak dobře placené a mnoha lidí z majority by je nedělalo a přesto se na Romy pořád nadává že nechtějí pracovat a jsme opět u toho ( předsudky ) a rasistická propaganda jako byl výrok Miloše Zemana který veřejně prohlásil že z Romů pracuje jen deset procent no když sem několikrát slyšel pana Tomio Okamuru z SPD jak jsou kámoši tak se není čemu divit …
Tak pak tu nemá kvést rasizmus a předsudky a to vše beztrestně!

 

No asi bych se tu rozepsal a to nechci chci trošku rozebrat komentáře která byli pod článkem .
Jako první bych začal tím že se v komentářích objevuje dotaz na to jestli by se dostala nějaká finanční pomoc na založeni bílého radia nebo media …

 

 

Komentáře

Radek Zlámal
Už jen název rádia zavání rasismem. Za další, v této zemi je úředním jazykem čeština. Proč by měl tedy stát dotovat šíření nějakého mrtvého jazyka? Další rasismus.

 • Paulus Paul
 • Tak psát rasistický komentář a označovat že název rádia je rasistický muže jen opravdový hodně jednoduchý člověk …
  V zemi je sice udřený jazyk čeština ale jestli si myslíte že to je čistá řeč tak vás z toho vyvedu ras dva …
 • Čeština neboli český jazyk je západoslovanský jazyk, nejbližší slovenštině, poté lužické srbštině a polštině. Patří mezi slovanské jazyky, do rodiny jazyků indoevropských. Čeština se vyvinula ze západních nářečí praslovanštiny na konci 10. století. Je částečně ovlivněná latinou a němčinou.
 • A teď k vašemu výroku je vidět jak jste zaostalí a žijete asi někde v totalitě nebo na vesnici kde se zastavil čas …
 • V ČR žije mnoho kultur jako všude na jinde a představte si Romové tu žijí tak dlouho že tu jsou mnoho generací a podíleli se na budovaní tak jak vaší předci takže tu mají stejné práva jako každý jiný neznamená že mate bílou plet že pro Vás platí jiné zákony … Nebo snad myslíte že ne ?
 • Píšete že Romský jazyk je mrtví, tak tohle muže tvrdit jen člověk který absolutně je mimo a nemá ani tušení o naší kultuře poslední dobou se naše kultura naopak dost rozšiřuje a to díky právě takových projektů ! A když bych měl polemizovat tak snad je povinností lidstva o to když něco umírá tak to zachránit ne ? to vás neučili ve škole nebo nepřijde vám to jako logicky krok ?

 

 

Marek Janečka
To rádio je stejný nesmysl, jako bezdětný „rom“ studující při zaměstnání.

 • Paulus Paul
 • Tak co k takovému kometu dodat jen to že tohle muže napsat jen ubožák co nikdy neměl asi štěstí v životě a tak si vylévá stek na lidech a nepřekvapilo by mě že není ani ženatý je sám a zahořklí a tímto si řeší své mindráky .upeho cloveka

 

Tomáš Zemánek
Chtělo by to ještě prošpikovat aktualitami z trhu práce.

 • Paulus Paul
 • Klasika předsudky ale přestavte si že když jsem se před nějakou dobou potýkal s podobnými lidmi tak u soudu se ukázalo že sami napracovali a měli stek na všechny lidi a tímto si ulevovali …Jinak v ČR se prostě předsudkům daří i díky rasistickým skupinám co je neustále přiživují .

 

Jiří Hofman 
Co je to za rasistický projekt??

 • Paulus Paul
 • Nechápu co tým chtěl básník říci, asi myslel že se vrací nacisté nebo si spletl tento projekt s projektem na Slovensku kde Kotlebová banda založila též rádio …

 

Lukáš Hinterbuchner
Chybí mi informace, jak je zajištěno financování a zda by například „Rádio bílá pleť“ získalo stejnou podporu.

 • Paulus Paul
 • Rovnou odpovím no ano a to dokonce povinně říká se tomu Koncesionářský poplatek to znamená .Koncesionářský poplatek je poplatek, který v řadě zemí slouží k úplnému nebo částečnému financování televizního či rozhlasového vysílání a je vybírán za příjem televizního a rozhlasového signálu nebo za vlastnictví takového přijímače. Takže to platíme všichni včetně mě co rádio ani televizi nemám a představte si že mě to nevadí a nikdy sem nikomu nic nevyčítal ! ( stačí se podívat a nepsat hlouposti  nebude vás pak bolet mozek že vám nedá spát kdo co platí a za co ) .

 

Daniel Kovář
všichni Romové kteří poslouchají nebo budou poslouchat tuto stanici, musí být přihlášeni dle zákona ke koncesionářskému poplatku 35,- Kč – ten jde ovšem Českému rozhlasu, nicméně věřím, že až na výjimky všichni řádně plat.

 • Paulus Paul
 • Tak vážený pane jak už jsem psal poplatky jsou povinné takže nevím o jakých lidech tu mluvíte ? jako že Romové je nemusí platit ? Tak to si nemyslíte vážně že ne …

 

Petr Sokol
Domácnosti s příjmy do 2,15 násobku životního minima koncesionářský poplatek odvádět nemusejí.

 • Paulus Paul
 • Tato informace my není známa ale je vidět že tomuto pánovy je … takže předpokládám že asi z vlastní zkušenosti …
  Mě by osobně ani nenapadlo tuhle informaci někde hledat nebo abych se vyhnou platit těch par korun ale budíš asi je dobré to vědět a bohužel píši tento článek večer tak nemohou ověřit ale zjistím .

 

Petr Plot
A po praci legraci.??

Frantisek Mikes
Do remi te chala pajzlik.

 • Paulus Paul
 • Asi tajná řeč … Nepochopil jsem třeba na to jsem dost hloupí .

 

Václav Lang

Neustále dostávám ban za používání slova ,,Cikán“ z důvodu, že by to mohlo někoho urazit. Přitom znám několik cikánů, které uráží slovo ,,rom.“

Slovo Cikán je exonymum – název, kterým příslušníky skupiny nazvali nebo nazývají ostatní. Stejně jako ,,Němci“ používané slovanskými národy pro označení příslušníků etnické skupiny v Německu. Jděte už do prdele s přehnanou korektností podle vzoru EU.
Dnes vlastně ani nebudu vědět za co jsem dostal ban.;-D

Petr Sokol
Tak to nepiš, prostě neexistují.

Stanislav Přibyl
Mně to v životě nesmázli.

Jan Macháč
Pane Václav,souhlasím. Ale už ted si připadám jako disident….

Luboš Tichý
A nejedná se čirou náhodou o cikánštinu?

Když si oni sami říkají cigáni, tak proč se nám pořád tlačí termín Romové?

 

 • Paulus Paul
 • Cikáni co znamená a jaký má vyznam  …
 • Tak samozřejmě že spousta Romů ani neví že vlastně označení CIGÁN je vlastně označením za zloděje, podvodníka a mnoho urážejících věcích s ním spojujícím, Osobně tohle chápu a neřeším to pokut to není v kontextu kdy mě chce ten člověk urazit ale samozřejmě mluvím o známých lidech co mám vedle sebe a vím že to tak nemyslí nebo mě nechtějí urazit .
 • V přeneseném významu jsou výrazem cikáni označováni lidé naplňující svými vzhledovými nebo povahovými vlastnostmi stereotypní, často negativní představu Cikánů, například je-li někdo opálený a snědý, tulák a dobrodruh, lhář, podvodník či zloděj. Od Mezinárodního romského sjezdu v roce 1971 se objevuje požadavek Romů, aby nebyli označováni jako Cikáni, ale jako Romové, sdružení Sintů naopak proti tomuto požadavku protestovalo.

 

Jan Polák 
Asi proto, že se tak cikáni unesli v roce 1972 nebo tak nějak v Londýně, že už je slovo cikán hodně profláklé a lidí ví, co si pod ním představovat. Jinak asi jde i o to, že z cikánských kmenů je Roma nejpočetnější.

 • Paulus Paul
 • Neznalost a ještě k tomu dezinformuje a vytváří dojem že Romové zase páchají zločiny atd
  Na takové lidi by jsme si měli dávat pozor a proto na toho dle pána bych asi podlá trestní oznámení za to že šíří nenávist a dezinformace a uráží romskou komunitu a podněcuje k nenávisti tým že poukazuje na to že celá romská komunita je nějak nebezpečná nebo se jich máme obávat a proto si raději míníme označeni tak s tímto pánem se určitě ještě setkáme i jinde než v článcích .

 

Petr Sokol
Móda, sociální sítě a hudba jsou fajn…ale lepší by byly matematické hádanky, čtení v českém jazyce na dobrou noc a inzeráty pracovních nabídek.

Tomáš Zemánek 
1 okap + 3 mříže od kanálu = ?

 • Paulus Paul
 • Tak pánovy by asi za ti mříže se měli podívat oni … zase předsudky zeptám se byli jste někdy se podívat na pracovních úřadech ? já jsem jich objel několik a v mnoho městech abych měl opravdu přehled, když jsem psal o tom článek a byli vetší části naplněni lidmi z majority a kdo bude namítat že je to kuli tomu že vás tu je vice tak ano souhlasím ale kdo dostane dříve prací ? když jsou mezi lidmi a dokonce i podniky předsudky … no kdo tu vytváří takové prostředí ?

 

Jan Macháč
Rádio pro romy ,začíná vysílat brzo ráno v deset,aby jim zpříjemnilo takhle brzké vstávání…..

Petr Plot
Kurzy prace s pacidlem.

Petr Mareček 
Nějak zapomněli uvést kdo tu legrácku platí, nebo zda je to komerční stanice. 🙂

Petr Šedý 
Duj duj duj duši mi očaruj, očaruj mi duši hej tóónem….;-D

 • Paulus Paul
 • Tak pán asi píše z vlastní zkušenosti evidentně je doma přes noc sedí a píše komety a stává v deset ráno a píše o práci že by vlastní zkušenost ?
  Pořád dokola práce jako by Romové nepracovali jen lidi z majority no všimněte si že když někdo chce aby ho další nějak začali sledovat nebo na něj reagovat tak napíše tuhle větu …

 

Jiří Hofman
Co je to za rasistický projekt?

Jiří Hofman
Sorry, to mělo být výš.

 • Paulus Paul
 • Tak pan Jiří Hofman je evidentně úplně mimo jen se chtěl nějak zapojit do diskuse a ani nevěděl o co de, ale viděl že se někde něco řeší o rasizmu tak se přidal, no vražedný pane rasistický projekt bych označil tuhle diskuzi co tu vedete s dalšími rasistickými kolegy .

 

Vlasta Coufal
A mohli by vysílat nabídky práce.

Jan Radecký
Jako Sci-Fi?

Vlasta Coufal
Místo strašidelnýho hororu.

Jan Macháč
To by mohlo být chápáno jako §357 ,šíření poplašné zprávy.

 

 • Paulus Paul
 • Když bych měl použít slova našeho premiéra Andreje Babiše tak bych napsal jen jedno slovo KAMPAŇ…
  Někdy to je opravdu v těch lidech tak zakořeněné že i když by viděl pracovat Roma tak by řek to je výjimka ostatní nepracuji a v tom vidím problém… celé společnosti jsou to předsudky a tím trpí hodně romských .lidi ,Narážejí na problémy i stou práci opravdu najit protože i zaměstnavatelé se boji jestli budou pracovat nebo ne a raději pro jistotu vezmou člověka z majority který jim třeba bude dělat problematicky a tak ho vychodí a udělají to samé zase najmou člověka z majority … je třeba se opravdu zamyslet co je skutečnost a co je jen předsudek a umožněme všem lidem ukázat že umí procovat umí se chovat a jsou pro společnost platným dílkem jen jim musíme dát šanci se prosadit myslím že každí má právo dostat stejnou šanci .

 

Tomáš Kuchař
A co raději nějakě vzdělávací pořady? 😉

 • Paulus Paul
 • Tak třeba naše Rádio G6, samozřejmě takové pořady má a nepochybuji že oni by neměli, Bude to medium jako každé jiné a měli by jste to akceptovat a myslím že spousta Romů co řádně platí daněn nikde nepíše komety že část jde na projekty co jsou ve směs majoritní nebo že se platí poplatky na českou televizi nebo Rozhlas … včetně mě beru to jako povinnost a vím že je to zapotřebí a je úplně jedno kdo v tom projektu pracuje ale pracuje pro lidi a to de nebo se mýlím ? Nedělám rozdílí mezi lidmi u nás pracují sousty lidí z majority a jsou skvělí inteligentní … a samozřejmě mám i přátele, lidi nerozděluji podle etnika nebo platí což u spoustu z vás co tu píšete asi je scifi jak to psal jeden jednoduší člověk jinak ani nelze nazvat lidi co tu píší takové hloupé komentáře .

 

 

Jan Polák 
A budou je motivovat a přesvědčovat k tomu, pro ně velmi sprostému, slovu?

 • Paulus Paul
 • Tak zde pán samozřejmě mluví o práci … sousta lidí to prostě léta slýchává a je úplně jedno jestli to je pravda nebo ne kord když to řekne dokonce prezident …

 

Petr Plot
Tak nekde hlasi pocasi a nekde zase vykupni ceny.

 • Paulus Paul
 • Tak zde nechápu o oč běží mužu se jen domnívat že pán ví více neš já a to jsem skoro pořád mezi romama …

 

Petr Mareček
Oni na té stanici hlásí výkupní ceny barevných kovů?

Jirka Honců 
A že vás napadly zrovna ty kovy a ne zemědělské produkty, nebo léčivé byliny? 🙂

 • Paulus Paul
 • Tak nevím ale nic takového jsem tam neviděl a i kdyby co je na tom špatného ? na webech se informuje o počasí kurzech atd … Neměl by jste spíše ocenit že někdo je inovativní ? … jenže ono já tady pořád ta závist a co takhle když se někdo pokouší o něco co by mohlo přinést něco dobrého pro menšiny blbí co ? a vy by jste tak rád to nějak pomluvil … U mě držím palce a každá konkurence je přínosem pro každého kdo má zájem o romskou kulturu.

 

Petr Plot 
To jsou ty stereotypy ;-D

 

Tomáš Navrátil
V provozu 9 hodin denně a mají dvacítku moderátorů? To by mě zajímalo, kdo to rádio platí? Předpokládám, nějaká neziskovka z našich daní…

 

 • Paulus Paul
 • Tak z vašich daní … všimnul jsem si z dřívějška že často se stává že tuhle větu píší lidi co nepracují ( to neříkám že vy nepracujete ) nicméně kdo Vám řek že jsou nebo budou financovaní z dotací ? A i když by ano tak to rozhodně platí EU která na to dává státům finanční prostředky na romské projekty takže z vašich peněz to rozhodně nejde ale naopak z naších peněz se financují české media a nazývá se to Koncesionářský poplatek … Ale každý rozumný člověk ví že to je zapotřebí a nikdo proti tomu nic nemá jen pan Miloš Zeman a evidentně podobně smýšlejíc lidé .

 

Stanislav Přibyl
Asi nebudou v tom moderování moc spolehliví 🙂

 • Paulus Paul
 • Tuhle větu muže napsat je hlupák co se v mediích vůbec nepohybuje nebo absolutně neví která bije … Doporučuji se nevyjadřovat když nevíte o čem tato práce je a neurážejte lidi které neznáte a nevíte jaká to je dřina pracovat pro lidi v nějakém mediu .

 

Petr Macháček
Já si ten program snad radši ani nebudu představovat. ;-D

 • Paulus Paul
 • Program bude následujíc podá se trestní oznámení že tu napadáte romskou komunitu a haníte projekt který tu vzniká a tím poškozujete jeho jméno o lidech ani nemluvím … co vy na to je tohle dostačující program ?

 

Jaroslav Matějka
Jsem to naladil a zmizely mi kovový čudlíky z rádia.

 • Paulus Paul
 • Tady je vidět jaké asi měl doma rodiče a k čemu ho učili … Větu co napsal bych zařadil do rasistických ne li do kategorie podněcovaní k nenávisti a hanění rasy a asi bych uplatnil i dva paragrafy což by mohlo vest až na dvě léta ve věření, Ne že pán je určitě inteligentní jako postava z filmu Blbý a blbější jen se namůžu rozhodnou který on je? Opravdu mám rád legraci ale co by se stalo když bych hlásal že všichni Češi jsou zloději ? No na rozdíl já jsem inteligentní člověk a vím že je to nesmysl nemůžeme posuzovat lidi podle etnika nebo barvy kůže ale podle skutků jednotlivce a proto bych si nikdy nedovolil napsat takovou hloupost jako tento evidentně zamindrákovaný člověk a asi nemá cenu k tomu více psát jen to že mi vás je líto .

 

Stanislav Přibyl 
Kolik to bude poslouchat lidí ?

 • Paulus Paul
 • Tak co se týká kolik lidí to bude poslouchat tak z vlastní zkušenosti vím že hodně, nás asi za rok nebo dva začali poslouchat lidi z celého světa a návštěvnost si nemůžeme stěžovat a to přeji i jim … Rádi poradíme když by bylo potřeba nemáme problém podpořit dobrý projekt,A když se podíváte kdo tam vysílá tak je jasné že uspěl je zaručen .

 

Liba Langová
Naprosto nechápu takové komentáře. Zřejmě tady většina lidí poslouchá pouze vzdělávací pořady. A řešíte všichni hateři, kdo financuje rádio, které posloucháte vy? Snad nikdo nikoho nenutí mít to rádio naladěné.

 

 • Paulus Paul
 • Poslední komentář co sem dávám mě potěšil a děkuji paní nebo slečně Langové za něj …
  Zde je vidět že opravdu nejsou všichni stejný a že nelze z těchto pár komentářů posuzovat všechny lidi z majority, byl by to nesmysl a asi by jsme se stali tím čím jsou oni.
  Tak by mě zajímalo jaký mate názor na tohle vy ? pište dolů do komentářů, jen upozorňuji že tohle je můj názor a není to proti nikomu jen reaguji na komentáře …

 

Paulus Paul