Na Košutce stříleli zloději aut

Dnes kolem druhé hodiny odpoledne došlo v Plzni na Košutce k přestřelce. O celé události nás informovalo několik svědků s tím, že podle nich snad měla na policisty začít střílet žena, policisté palbu opětovali, ženu postřelili a jejího společníka zadrželi. Toto potvrzuje i několik vystřílených nábojnic povalujících se na zemi u Remusu a vozidlo VW Golf s zřejmě prostřelenou pneumatikou, s tím pachatelé ujeli do Kralovické ulice. Nábojnice později zajistil policejní technik.

Situační plánek

Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny volné policejní hlídky a samozřejmě také vozy záchranné služby. Podle našich informací záchranáři na místě ošetřili a na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň transportovali postřelenou ženu.
Vše samozřejmě na místě převzali kriminalisté, několik prostor je momentálně uzavřeno policejní páskou a všude se pohybují policisté se samopaly, štíty a v balistické ochraně. Vyšetřování probíhá souběžně v Rabštejnské i Kralovické ulici a také na parkovišti u Remusu.

Postupná aktualizace

17,00 h  Uvedené informace jsou zatím pouze podle očitých svědků. Čekáme na podrobnější vyjádření mluvčí policie, která je na místě společně s vedením plzeňské policie. 

17,30 h VW Golf, s kterým pachatelé jeli, byl kradený.

18,00 h  Záchranáři doplnili, že postřelená žena je při vědomí a je mimo ohrožení života.

18,30 h  Tisková mluvčí policie doplnila: „V souvislosti s majetkovou trestnou činností došlo při zadržení osob v Plzni na Lochotíně ke střelbě a ke zranění osoby. Zároveň došlo k zadržení osoby. Veškeré podrobnosti v současné době prověřujeme, zajištujeme místo činu a provádíme výslechy.“ My k tomu doplňujeme, že zraněnou osobou je žena a zadrženým je její společník.

zdroj/foto:https://www.krimi-plzen.cz