Muž se během hodiny pokusil v centru Prahy znásilnit dvě ženy. Pátrají po něm policisté

Rádio G6 - Admin

Od 11. srpna pátrají kriminalisté po neznámém útočníkovi, který navštívil prodejnu erotických potřeb v Praze 1. Tam napadl prodavačku a chtěl ji znásilnit. Muži se to naštěstí nepodařilo a poté z prodejny utekl. Ihned poté však zaútočil v parku v Praze 4 na další ženu. Pokud muže ze záběrů poznáváte, kontaktujte linku 158.

Napadená žena využila lsti a útočníkovi řekla, že je těhotná

Neznámý útočník krátce před devátou hodinou večerní 11. srpna vstoupil do prodejny erotických potřeb v Praze 1.  Nejdříve si tam prohlížel vystavené pomůcky, ale v momentě, kdy ho oslovila prodavačka a chtěla mu pomoct, tak na ni zaútočil.

Ženu zatlačil do zázemí prodejny, povalil ji na zem a osahával ji na intimních partiích se slovy, aby nekřičela, že se jí to bude líbit a bude to rychlé. Během toho jí dusil respirátorem a snažil se ji utišit. Napadená žena užila lsti, předstírala těhotenství a požadovala po útočníkovi použití kondomu, což ho zaskočilo,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

 

 

Prodavačka momentu zaváhání využila k útěku pryč z prodejny. Násilník ihned poté z místa utekl. Jenže ve svém jednání pokračoval po necelé půlhodině, kdy v parku Na Fidlovačce v Praze 4 zezadu zaútočil na procházející ženu. Zaklekl ji na zemi a sundal si tričko, které jí nacpal do úst, aby nekřičela.

Poté jí se slovy „udělám ti to rychle“ osahával na hrudníku a svého jednání zanechal až v okamžiku, kdy okolo procházel náhodný kolemjdoucí muž, který ho vyrušil, a tak z místa utekl,“ řekl Hrdina.

Muže se podařilo zachytit na kameru. Nepoznáváte ho?

Kriminalistům se v souvislosti s vyšetřováním těchto případů podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých je zachycen muž, po kterém pátrají.

Jedná se o česky hovořícího muže světlé pleti ve věku 28 až 35 let který je vysoký 185 až 190 centimetrů. Má střední postavu a nosí dioptrické brýle. Muž má delší světle hnědé vlasy, kolem uší vyholené a má je stažené do culíku. V době útoků měl na sobě modré tričko se symbolem zmrzliny a lebky s nápisem ICE SCREAM. Toto tričko pak zanechal na místě druhého útoku spolu s taškou béžové barvy. Na sobě měl dále barevné kostkované kraťasy a na nohou černé boty, na té pravé měl pak žlutozelenou reflexní tkaničku.

Pokud byste tohoto muže na kamerovém záznamu poznali, nebo máte jakékoliv informace, které by kriminalisty dovedly k jeho dopadení, kontaktujte linku 158, nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu PČR. V žádném případě se muže nepokoušejte zadržet sami, jelikož by mohl být velmi nebezpečný,“ doplnil Hrdina.

Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí za trestný čin znásilnění až desetiletý pobyt za mřížemi.

zdroj: https://prazska.drbna.cz