Cizinci brutálně napadli muže v metru, dupali mu na hlavu a okradli ho. Za dva dny je dopadla policie

Rádio G6 - Admin

Dva cizinci brutálně napadli osmačtyřicetiletého muže ve vestibulu stanice metra Palmovka. Muže srazili na zem, fyzicky ho napadli, opakovaně mu dupli na hlavu, poškozenému z peněženky odcizili hotovost a z místa utekli. O dva dny později však oba agresory zadrželi policisté a pachatelům hrozí až deset let za mřížemi.

 

 

K brutálnímu útoku došlo v neděli 22. srpna, krátce po 18 hodině. Agresoři si muže vyhlédli v ulici Na Žertvách v pražské Libni a pronásledovali jej až do vestibulu metra, kde na něj zaútočili. Oběť napadení skončila po útoku v nemocnici, ale vše se naštěstí obešlo bez trvalých následků.

 

Kriminalisté při vyšetřování zajistili kamerové záznamy, na kterých byl zachycen průběh napadení a útěková trasa obou podezřelých. „Kriminalisté fotografie podezřelých rozeslali policistům v terénu a v úterý si kolegové z cizinecké policie cestou do práce povšimli v tramvaji muže, který odpovídal popisu jednoho z podezřelých. Z tohoto důvodu policisté dvaadvacetiletého cizince omezili na osobní svobodě a předali kolegům. Kriminalisté následně zadrželi i druhého z podezřelých, kdy se jednalo taktéž o cizince. Ten se zadržení bránil a tak ho policisté za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a omezili na osobní svobodě,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

Oba cizinci jsou obviněni ze spáchání trestného činu loupež, za což jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

zdroj: https://prazska.drbna.cz