Můj muž plánuje autonehodu, Camilla je návnada. Našla se záhadná poznámka psaná Dianou

Pongo Koloman Moderátor

Přestože od smrti princezny Diany letos uplyne už čtyřiadvacet let, na povrch stále vyplouvají nové skutečnosti. S těmi nejnovějšími, které veřejnost doslova šokovaly, přišel britský Daily Mail. Britská policie v souvislosti s jejím úmrtím vyslýchala i jejího někdejšího chotě prince Charlese. Objevila totiž závažnou zprávu, kterou princezna napsala těsně před svou smrtí. Co v ní stálo? A jak na obvinění reagoval britský monarcha?

Diana necelý rok před tragickou nehodou napsala na kus papíru poznámku, ve které vyjádřila obavy o svůj život a obvinila manžela prince Charlese že se ji chystá zabít. Z její osobité a upřímné zpovědi běhá mráz po zádech. „Sedím dnes u svého stolu, je říjen a toužím po tom, aby mě někdo obejmul, povzbudil, abych zůstala silná a měla hlavu stále vysoko. Tahle fáze mého života je ta nejnebezpečnější. Můj manžel plánuje nehodu v autě. Selhání brzd a vážné zranění hlavy, aby měl prostor vzít si Tagy (bývalá chůva jejich synů, pozn. red). Camilla není nic jiného než návnada. Využívá nás v každém slova smyslu,“ popsala Diana na papíru, který se po letech dostal do rukou jejímu bývalému komorníkovi Paulu Burrellovi. A právě ten ho předal policii.

Princ Charles se u výslechu potil

Případu se následně ujal ten nejvyšší z nejvyšších, šéf britské metropolitní policie John Stevens, který prince Charlese vyslýchal na přísně utajované schůzce. Když mu položil otázku, proč si myslí, že princezna tento vzkaz napsala, odpověděl, že nemá ponětí. Další důkazy však nalezeny nebyly, a tak se souvislost mezi případem a dopisem nikdy nepodařilo prokázat.

Připomeňme si onu osudnou noc, kdy Diana s osobním strážcem a milencem Dodim Al-Fayedem naskočila do přistaveného vozu u zadního vchodu hotelu Ritz v Paříži a dvojice začala ujíždět před paparazzi, kteří je pronásledovali. Při divoké honičce jako z akčního filmu řidič nezvládl řízení a narazil do sloupu v tunelu poblíž Seiny. Na místě byl mrtvý, stejně jako Dianin milenec Dodi. Princezna zemřela v nemocnici po několika hodinách. Nehodu přežil pouze její osobní strážce Trevor Rees-Jones.


zdroj:https://cnn.iprima.cz