Mladík zbil dva seniory. Dostal šest let vězení

Rádio G6 - Admin

Devatenáctiletý Štefan Hladil má jít za napadení dvou starších lidí ve Vysokém Mýtě z prosince loňského roku na šest let do vězení. Rozhodla o tom v úterý pobočka Krajského soudu v Pardubicích. Při útoku byla tehdy čtyřiašedesátiletá žena vážně zraněna, stejně starý muž na místě zemřel.

Mladík pod vlivem alkoholu a marihuany v noci v průchodu bezdůvodně napadl nejdříve ženu a několika ranami ji srazil k zemi. Při pádu se udeřila o zeď a zůstala ležet v bezvědomí. Po útoku musela více než dva měsíce strávit v nemocnicích.

Poté Hladil zaútočil na muže. Nejprve do něj vrazil, vzápětí ho uchopil za límec, udeřil ho pěstí do spánku, podtrhl mu nohy a hodil ho na zem. Muž na ni narazil obličejem, utrpěl mimo jiné tříštivou zlomeninu nosních kůstek a upadl do bezvědomí. Příčinou jeho smrti bylo vdechnutí krve do plic.

Soudní jednání mělo neobvykle rychlý průběh. Při přerušení řízení Hladil obviněný z ublížení na zdraví svou vinu v rozsahu obžaloby plně uznal a využil nové možnosti dohody o vině a trestu se státním zástupcem a dalšími stranami. Rozsudek zohlednil také jeho souběžné obvinění z výtržnictví a z ublížení na zdraví z nedbalosti, když zavinil 9. prosince 2019 dopravní nehodu ve Vysokém Mýtě.

Soud rovněž Hladilovi uložil ochranné ústavní psychiatrické léčení. Musí také nahradit zdravotním pojišťovnám celkem asi 228 000 korun a dvěma příbuzným napadených osob 900 000 a 600 000 korun za nemajetkovou újmu. Zúčastnění se na místě vzdali odvolání, to mohou ještě využít zdravotní pojišťovny.

zdroj: https://www.novinky.cz