Manželé zneužívali své vlastní děti. Vyhrožovali jim, že skončí zahrabány pod terasou jako ostatní oběti

Zdroj: Profimedia

Když si Rosemary brala Freda Westa, bylo jí patnáct a věděla, že už má její nastávající na svém kontě jednu vraždu. Pro většinu žen by to byla stopka, pro mladou dívku to znamenal přesný opak. Její život se jí navždy změnil. Manželé se stali sadistickými vrahy, kteří zabili několik mladých dívek, včetně svých dcer.

 

Fred West se narodil 29. září 1941 v Anglii a nikoho nepřekvapí, že jeho dětství rozhodně nebylo procházkou růžovou zahradou. Otec měl své dcery sexuálně zneužívat a Freda nutil k sexu se zvířaty.

Mluví se o tom, že Freda začala v jeho dvanácti obtěžovat i jeho matka, ale muž to nikdy nepotvrdil. S matkou měl ale velmi blízký vztah.

V patnácti letech odešel ze školy, ale v sedmnácti měl těžkou nehodu, po které strávil několik dní v kómatu. V devatenácti obtěžoval třináctiletou dívku a doktor prohlásil, že trpí záchvaty epilepsie.

 

Zabil těhotnou ženu

Začal si se svou bývalou přítelkyní Renou, kterou si následně vzal. Manželství bylo dost divoké, Fred po své ženě požadoval drsný sex a nebyli jim cizí ani vzájemné bitky.

Nastěhovala se k nim kamarádka jeho ženy Anne, se kterou začal Fred také spát. Jednou Fred napadl svou ženu tak, že musela být týden v nemocnici.

Poté se vrátila, odešla od něj pryč a nechala mu obě dcery. V té době byla už Anne těhotná, a když byla v osmém měsíci, Fred ji zabil vlastníma rukama. Její tělo rozřezal a zakopal ho na zahradě. I přesto o ní potom řekl, že to byla láska jeho života.

Fred měl na krku dvě dcery a neměl nikoho, kdo by se o ně staral. V tu dobu potkal patnáctiletou Rosemary Letts, která se narodila 29. listopadu 1953 a ani ona neměla jednoduché dětství.

 

Otec byl schizofrenik, který týral celou rodinu. Dívka měla nadváhu a ve škole byla šikanovaná. Brzy ale pochopila, že se líbí starším mužům.

Dva sadisté, kteří se našli

Začala žít s Fredem, kterému porodila dceru Heather, ke které měla ale zvláštní vztah. Policejní psycholožce na otázku, zda dceru krmila, řekla, že prsa jsou na šu…í, ne na kojení. Na všechny své i nevlastní děti byla velmi přísná.

Ty nevlastní týrala, a jednou když seděl Fred za krádež ve vězení, osmiletou Charmaine utloukla a mrtvolu schovala do sklepa. Bála se, že Fred bude zuřit, ale on byl rád a s manželkou je to sblížilo. Oba měli na kontě jednu vraždu a rozhodně to ani pro jednoho nebylo poslední zabití.

Když přijela Rena a chtěla svou v tu dobu už mrtvou dceru zpátky do své péče, její osud byl zpečetěn. Ženu nejprve zbili, pak ji ve sklepě týden mučili a znásilňovali, a nakonec ji zabili.

 

Následně se vzali a přestěhovali se do čtvrti, kde se každý staral sám o sebe. Freda navíc vzrušovalo, když jeho žena spala s jinými muži, a dokonce je sledoval při sexu. Rosemary měla s Fredem tři děti, další čtyři měla s jinými muži.

V roce 1972 si manželé najali chůvu Caroline, kterou se oba snažili svést. Caroline ale byla proti, a „pomohlo“ až to, když jí Fred začal vyhrožovat, že ji ve sklepě znásilní všichni jeho kamarádi.

Nakonec souhlasila s drsným sexem ve třech, ale potom na ně podala trestní oznámení. Sice ji přemluvili, aby ho stáhla, ale poučili se a řekli si, že jejich oběť už nikdy nesmí zůstat naživu.

To se jim dařilo plnit. Oběti byli buď prostitutky, stopařky nebo ženy na okraji společnosti, které většinou nikomu nechyběly. Nebo také chůvy, které nejdříve mučili a pak je zabili. Zneužívat začali i své dcery. Anne Marie, Fredova dcera z prvního manželství, s ním dokonce otěhotněla, ale nakonec samovolně potratila. Když odešla z domu, začal Fred zneužívat Heather.

 

Skončíš jako Heather

Většina mrtvých žen skončila pod podlahou na jejich verandě nebo na zahradě. V roce 1986 se nad nimi začali stahovat mračna, když Heather promluvila před kamarády o tom, co se jí doma děje.

Následující rok ji rodiče uškrtili, rozčtvrtili a pohřbili na zahradě. Pro ostatní dcery to bylo varování. Když děti zlobily, rodiče jim říkali: „Skončíš jako Heather – pod verandou.“ Její tělo se našlo až o osm let později.

West se ke svým dětem choval stejně. Když jednou znásilnil třináctiletou dceru Mae, která pak přišla uplakaná za matkou a stěžovala si, že ji otec znásilnil, Rosemary jí řekla, že jí to patří, že si o to říkala. Následně dívku začal Fred zneužívat i před matkou a všechno si to natáčel, což byla možná jeho osudná chyba.

On se oběsil, ona je stále za mřížemi

Mae udělala to samé, co její mrtvá sestra pod terasou, a vše řekla spolužákům. Ti šli na policii, která rozjela vyšetřování. Manželé byli odhaleni až v květnu roku 1992, ale na výsleších nic neprozradili.

 

Policisté ale začali kopat a pod verandou našli ostatky Heather. Ve sklepě a na zahradě pak našli těla dalších osmi žen. Fred byl klidný, myslel si, že mu to projde a nakonec prozradil, kde najdou ostatky Charmaine, Reny a Anny.

Přiznal se ke všem dvanácti vraždám ve snaze ochránit svou ženu. Vyšetřovatelé ale nevěřili, že měl všechno na svědomí on. Nejmladší děti byly umístěny do dětských domovů.

Na Nový rok 1995 se Fred v cele oběsil. Rosemary trpěla depresemi, dokonce se pokusila o sebevraždu, k činům se ale nikdy nepřiznala a většina důkazů proti ní byla nepřímá.

Důležitým svědkem se stala Janet Leach, Fredova důvěrnice, které se přiznal, že Rose je zapojená do vražd, a dokonce zabila Charmaine. V listopadu 1995 byla žena uznána vinnou z deseti vražd a odsouzena na doživotí. Stále žije a je za mřížemi. Dům hrůzy byl srovnán se zemí a dnes je na jeho místě pěší zóna.

Zdroj: lidovky.cz, idnes.cz, murderpedia.org

Autor: Barbora Turková

 

zdroj: https://www.prehledne24.cz