Lehly si vedle sebe a čekaly na smrt. Kamarádky z Prostějovska přejel vlak

Rádio G6 - Admin

Ještě před dvěma týdny se osmnáctiletá Veronika z Prostějova chlubila na sociální síti fotografií s novým přítelem. V pátek vyprávěla kamarádce, co vše ji v příštím týdnu čeká. Jenže v sobotu patnáct minut před polednem si lehla na koleje u obce Pivín vedle své stejně staré kamarádky a počkaly, až je přejede vlak. Obě dívky na místě zemřely.

Místo tragédie, kde si kamarádky z Prostějovska lehly do cesty vlaku | (0:55) | video: iDNES.cz

„Vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že by něco takového chtěla udělat. Absolutně to neumím pochopit,“ říká kamarádka jedné z dívek, Natálie.

Mladé slečny přišly v sobotu pěšky do zatáčky nedaleko pivínského nádraží, kde se koleje stáčí, proto je přehledně vidět stovky metrů daleko, ale je už málo prostoru zabrzdit rozjetý vlak. Za pár minut měla přijet souprava z Nezamyslic do Koutů nad Desnou. Jedna z posledních, která po kolejích měla projet, než zde odpoledne spustí železničáři plánovanou několikadenní výluku.

Jedna vedle druhé si lehly v místech, kde je na náspu mostek se zeleným zábradlím. „Ten vlak už z dálky houkal. Neustále, několikrát. Pak už bylo slyšet jen skřípění brzd,“ říká jeden z místních obyvatel, Radek.

Vlak zastavil čtyři sta metrů za místem tragédie, ani jedné z dívek už ale záchranáři nemohli pomoci. Na místě přitom nalezli dopis na rozloučenou, který dívky společně napsaly a s největší pravděpodobností se tak jedná o sebevraždu.

Místo u obce Pivín na Prostějovsku, kde si v sobotu 23. března 2019 lehly na...Místo u obce Pivín na Prostějovsku, kde si v sobotu 23. března 2019 lehly na koleje dvě dívky, které přejel vlak.

Nehoda připomněla podobnou událost z dubna 2017, kdy u Mlékojed ve středních Čechách vlak přejel také dvě dívky. Ty se chytly těsně před nehodou za ruce a vyšly proti lokomotivě. I ony na místě zemřely a i v tomto případě šlo o sebevraždu. Na stejném místě se pak staly ještě další dvě tragédie.

Smrt dvou dívek na Olomoucku nebyla v sobotu ale jedinou nehodou. Další se stejnými následky se stala přesně o dvě hodiny později, kdy vlak na trati mezi Aší a statní hranicí na Chebsku zabil mladého muže, pravděpodobně Němce. „Vstoupil do kolejí a srazil jej vlak jedoucí z Německa,“ popsal mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Poslední sobotní nehoda se pak stala na trati v Kutné Hoře, kdy muže těsně před sedmnáctou hodinou srazil vlak. Okolnosti této nehody na trati mezi Kolínem a Čáslaví vyšetřují kriminalisté, stejně jako to, zda i v tomto případě vstoupil muž před vlak úmyslně.

Pivín, ProstějovskoPivín, Prostějovsko

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndtSHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sebevrazda-koleje-vlak-prostejovsko.A190324_192618_domaci_zaz