Do látkového draka na Tchaj-wanu se zamotalo malé dítě, vyletěl s ním do oblak

Rádio G6 - Admin

Málem tragicky dopadl nedělní festival pouštění draků v tchajwanském městě Hsinchu. Tříletá dívka se zamotala do jednoho z látkových draků, který se následně i s ní vznesl až do desetimetrové výšky. Poté, co se dívka chvíli zmítala spolu s drakem ve větru, se rodičům za pomoci ostatních podařilo dítě dostat na zem.

Podle všeho se dívka zamotala do provazů draka, za pár okamžiků už se jen zoufale držela jeho ocasu, který se vlnil ve větru. Záchranu dívky natočil jeden z návštěvníků festivalu, který nahrávku umístil na sociálních sítích.

Ocas draka se krátce nato přiblížil k zemi a skupině zachránců se naštěstí podařilo dívku zachytit. Okamžitě byla převezena do nemocnice, vyšetření naštěstí ukázalo, že utrpěla jen šok a pár škrábanců.

Drak podle listu Taiwan News patřil organizátorům a byl opatřen sladkostmi pro děti, které se měly vysypat, jakmile se drak dostane do vzduchu.

Čchen Ko-fang, generální sekretář Asijského fóra draků, uvedl, že předtím, než se drak vznese, jsou děti od něj vždy drženy dál. V případě incidentu však prý organizátoři nepočítali s náhlým poryvem velmi silného větru.

Bezprostředně po incidentu byl festival zrušen. „Zastupitelé města se upřímně omlouvají oběti i veřejnosti,“ uvedl starosta města Lin Čchi-čchen. Dodal, že bylo okamžitě zahájeno vyšetřování, aby k podobným nehodám v budoucnu už nedocházelo.

 

Zdroj: novinky.cz