Dejte dětem pod stromeček dluhopis, vyzývá Čechy Schillerová

Rádio G6 - Admin

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se rozhodla lidem poradit, co dát blízkým k Vánocům. Namísto ponožek, které patří mezi tradiční a ne příliš oblíbené dárky, doporučuje ministryně pořídit bližním státní dluhopis.

„Mnozí z vás určitě přemýšlí o tom, co svým blízkým dát pod stromeček. Pokud ještě nevíte, tak mám pro vás tip,” říká ministryně na videu, které zveřejnila na sociálních sítích.

Namísto obligátních ponožek doporučuje Dluhopis Republiky. Podle ministryně má takovýto dárek hned dvě výhody. Zhodnotíte jím své úspory a ještě potěšíte své blízké.

Pochybovače ministryně přesvědčuje slovy, že jde o „chytrý dárek, který jen tak neomrzí a postupem času získává na hodnotě”. Bonusem pak je „krásný dárkový certifikát”.

Ženám raději něco osobnějšího

Ministryně uznává, že nejde o ideální dárek pro partnerky. Dokonce mužům mnohoznačně doporučuje vybrat „něco osobnějšího”. Jako praktický dárek pro rodiče či přátele však podle ní dluhopis potěší.

S investičním dluhopisem tak podle kalkulačky lze po šesti letech při investici 100 000 korun získat 6151 korun, což s ohledem na inflaci není mnoho.

Ministerstvo financí pod vedením Schillerové naplánovalo na letošní i příští rok schodky ve výši 500, respektive 320 miliard korun a finance získané z dluhopisů se nepochybně budou na správu státního dluhu hodit.zdroj:https://www.youtube.com