Chrání policie svou pověst místo aby řekla pravdu ? Jak a proč zemřel Stanislava Tomáše z Teplic ? Nové rozhovory a shromáždění informací na jenom místě.

Paulus Paul

Hned na úvod bych chtěl popsat mé dojmy z videa co se šíří po sociálních sítí .

Na videu je vidět zásah policie, proti muži který z jejich pohledu je narkoman, Tak jim to bylo i prezentováno, a tak k němu i přistupují.

Musíme brát potaz že jsou to také jen lidi, co mají doma rodiny a musíme chápat že se snaží specifikovat člověka který by mohl byt pro ně potencionálním rizikem nákazy nemoci, jako je HIV/AIDS nebo žloutenky.

Když pozorně posloucháte tak tam i jeden z policistů  zjišťuje od zúčastněních jestli nemá nějaké nemoci tohoto typu a  je vidět že má obavy z nákazy, údajně je Tomášek při zatikání  škrábal a kousal .

Musíme si uvědomit že pro každého člověka, a to i pro policisty taková situace je dost stresující, pro obě strany a obě strany se snaží v tu chvíli dělat to co si myslím že je správné !  Policista chce specifikovat podezřelého, podezřelí se chce ze spárů policisty dostat , to je fakt a nezáleží v danou chvíli na to o koho jde ale kdo s koho jak se říká lidově .

Muž se braní a policisté se snaží všemocně aby ho udrželi v klidu na zemi snaží se aby se uklidnil, a to i říká přihlížejíc muž, který oslovuje Tomáška  kde ho nabádá aby se uklidnil a nechal policisté aby mu pomohli ( osobně nevím v čem by mu mohly pomoc ale asi myslel aby se zklidnil)  .

Problém je že se celá situace evidentně vymkla, a zásah trval příliš dlouho ( hovořím o tom že na něm klečel déle, než asi měl cca 6 minut aspoň z pohledu lajka ) .

Když se podíváme na konec videa, tak vidíte že když už policista stal a uvolnil Tomáška tak už se nebrání a ani nehýbá. To nahrává teorii že ztratil vědomí už na zemi,nebo dokonce tam už zemřel … To se asi už nikdo nedoví jak to opravdu bylo ale víme že do sanitky ho odnesly.

Dle prvních informací, se ale údajně Tomášek do sanitky přesunul sám !

Na druhou stranu hned od začátku svědci tvrdili že Tomáška do sanitky odnesly ( on se už nehýbal jen tam ležel vyprávěli svědek který se bál o rodinu níže video ).

 

 

Nicméně na konferenci v Ústí nad Labem, se vyjádření změnilo na to že Tomáška do sanitky už přenesli.   

 

 

 

Záznamy a kamery .

A tam se dostáváme k záznamu proč nemůžeme vidět co bylo po příjezdu záchranné služby ? Tam totiž záznam končí .

Policie tvrdí že nejsou záznamy, na druhé straně je vidět že záznamů musí ( nebo muselo ) být více a to hned z několika zdrojů.

Jak od lidí kteří natáčeli co byly u zákroků tak z kamer co jsou přímo naproti …

 

Zde jsem na místě vyfotil kameru která je hned naproti, kde celý incident proběhnu. 

Foto: Redakce G6 / pohled přímo z místa zásahu .
Kamer tam je dokonce víc ! a sami policisté mají na uniformě též kamery ty se zapínají když tak rozhodne velitel hlídky. Dle policie žádné záznamy nebyl pořízen a ani nedisponují žádnými jiným než co koluje po sociálních sítí…

Že by všechny kamery selhali ? nebo byli vypnuté ? No tomu se nechce ani věřit a nahrává to teorii že se něco skrývá .

 

Ukážeme vám záznam který nám poslal do redakce náš posluchač který nechce být jmenovaný z pochopitelných důvodů .

 

Výpověď světák je šokující,“ Připomínám že dle policie nedošlo k žádnému trestnímu činu nebo nějakému pochybení ze strany policie a zásah byl v souladu s pravidly policie „!

Tak proč se zastrašují svědci ? Proč je jim vyhrožováno ?

Svědek jasně říká když přijela sanitka tak jsme museli všichni vypnout telefony ( položme si otázku proč ? když vše proběhlo jak mělo a nikde se nestala chyba ?)

Dále pak pokračuje všechno to tu uzavřeli. Opět se ptám proč tolik úsilí vynaložila policie ? kvůli čemu ? chápal bych když by se stala nějaká vražda nebo nějaký násilný čin ale zde jak se tvrdí se nic takového nestalo …

Další věcí která mě zaráží je že se svědkům vyhrožuje vězením! Neviním lidem Údajně když budou mluvit čeká je trest a to až na tři léta vězení. ( osobně jsem se pokoušel mluvit se svědky a opravdu jsem nikdy neviděl tak vyděšený lidi ) Všichni do jednoho s kterým jsem mluvil se odmítli vyjádřit k celé situaci ze strachu z policie.

Odvezli nás na policejní stanici kde nás vyslýchali a vyhrožovali nám, nesmíme s nikým mluvit o tom co jsme viděli bojíme se mužem jít do vězení … to jsou odpovědi co jsem dostával od lidí z domu kde se celí incident stal .

Na videu jsou další informace, Muž říká dneska my odvezli kluka na kriminálku bojíme se, museli jsme podepsat že nebudeme s nikým co se stalo mluvit ? ( opět se ptám naší policie proč, chápal bych když by se jednalo o vyšetřovaní trestního činu ale zde od prvního vyjádření se o nic takového nejedná dokonce Pan premiér Andrej Babiš vyjádřil pochvalu policistům za dobrou práci a pan Hamáček tak též, Ústí nad Labem tak  řeklo že vše je v pořádku tak proč takové opatření ? Když se vlastně nic nestalo )  .

Dle slov svědka na videu policie jim vymazala záznamy z telefonu.

Byli tu asi třicet policajtů museli jsme podepsat papíry o mlčenlivosti, museli jsem jim dát mobily a oni z toho mazali ty záznamy, na druhý den přijelo šest aut a vzali všechny Romy na výslech na kriminálku, nikdo neví jak to tu bylo ( je vidět že muž je též vyděšený a bojí se mluvit ale na nátlak nahrávajícího přece jen promluví ) Policie nám řekla že jak půjdeme proti nim tak nás pozavírají a bylo jim jedno jestli jsme byli u toho nebo ne brali nás všechny !

Tak si říkám když poslouchám tento video záznam je tohle Vůbec možné ?

A začínám si myslet že policie chce něco zakrýt, opravdu se to tak může zdát …  Video které je k dispozici je dostačujíc na to aby si pozorný divák  vši mnul  že člověk který byl plný života, před zákrokem  a po něm už nejeví známky života, a tak člověk si musí položit otázku? Zemřel už na tom chodníku? A proto tam ten záznam končí ? Svědci vypovídají jasně , Tomáška do sanitky už odnesli a nakonec v Ústí nad Labem na to policie potvrzuje a dodávají že muž zemřel na předávkovaní, ale proč je okolo toho tolika tajností ? a proč to vyhrožovaní? Nebo si to jen špatně vysvětlili svědci ? Nebo lžou ?

 

 

Svědci tvrdí  že se snažil žít normálně a že už drogy nebral a dokonce chodil i do práce, snažil se změnit dodána sestra Tomáška .

Touto informaci jsem se snažil ověřit a zašel jsem do obchodu kde měl pracovat, samozřejmě stejná odpověď nesmíme vám o tom nic říkat …

Zeptal jsem se i jestli tu pracoval ? Ani to mi nesmíte říct ? Ano ani to ne policie nám to zakázala !

Procházel jsem obchodem jako zákazník a nenápadně jsem se ptal zaměstnanců všichni do jednoho stejná odpověď… Ale nakonec jsem měl štěstí a dozvěděl jsem se že byl zaměstnancem a teprve se zaučoval, bohužel jsem se nedozvěděl jestli i ten den byl v práci, Jestli že ano jak tvrdí jeho přítel tak by seděla výpověď že honil člověka který něco provedl v obchodě a on jako ostraha dělal jen svou práci . ( Jediné co my nesedí je záznam kde někdo bije hlavou do auta ten tuhle teorii zavrhuje,na druhou stranu přítel říká že to on nebyl a sestra to potvrzuje takže tu máme dvě teorie )

Kamarád tvrdí že Stanislava Tomáše ten den byl v práci a to kousek od místa toho zásahu .

 

Video kde vypovídá kamarád.

 

„Podle jeho slov byl Stanislav Tomášek ten den v práci, a dokonce tvrdí že si ho policie spletla s jiným ( jak říká lotrem) a že je mu divné že se Stanislava Tomášek neohradil a neřekl že je v práci a že si ho spletly a je mu divné proč mu někdo nepřišel pomoc a že z obchodu nepřišili říct že to není on“

Toto video koluje po sociálních sítí už nějakou dobu spousta lidí mu moc nevěří a osočují ho že není důvěryhodný.

No když pominu jeho výpověď přeci jen mě napadá když nebyl v práci co tam tedy dělal?

„Informace že Tomášek jako ostraha v obchodě Albert právě měl jednoho drogově závislého vyprovodit z  toalety, ten prý utekl a Tomášek to odnesl za něj.“

Zde ofocená fotografie z příspěvků Jitky Smolkové ? Foto nám někdo poslal takže její pravost nemůžeme potvrdit majitelkou textu jsme nenašli .

 

 

 

Chtěl jsem se zeptat přítele osobně a tak jsem ho našel a zeptal sem ho, byl na Pietní shromáždění k uctění památky zesnulého Stanislava Tomáše v Teplicích .

V rozhovoru potvrdil to co v prvním videu říkal až na to že přidal pár věcí navíc.

Tak jako prví co mě zaujalo je že tvrdí  že z Alberta přiběhla nějaká paní a řekla zasahujícím policajtům že to není ten na kterého je volali ale jejich člověk co dotyčného měl honit a že je ostraha u nich v obchodě . ( tam jsme u té teorie že si ho policisté spletli s jiným člověkem) .

Pak říká že svědkům policisté sebrali mobilní telefony a zaplatili jim. Že by policie někomu platila ? mě se zdá velice nepravděpodobné .

Ale co je důležité a to bohužel nemáme ověřené je že se zmiňuje o záznamu který policie zveřejnila, Jak tam bouchá do auta.

On tvrdí že to je starší záznam a že se vůbec nejedná o Tomáška a jeho sestra to také potvrzuje . A dodává že Tomášek byl ostříhaný na krátko a ten na videozáznamu měl dlouhé vlasy .

Dalším takovým momentem je kdy opět vzpomíná lidi z Albertu že přišli a řekli že to není on že honil zloděje ,co tam něco ukradl .

Otázkou je kolik je na tomto tvrzení pravdy ? Na videozáznamu co je k dispozici nic takového není, a tak musíme brát tyhle informace s nadhledem .

Nicméně tvrzení že už drogy nebral se shodují tři lidi dva přátelé a jeho sestra. A to že se snažil změnit a snažil se žít normálně  naznačuje jeho chování …

Drogově závislí lidé  většinou nechodí do zaměstnání nechodí čistě oblečený a nesnaží se žít jako každý jiný člověk … Spíše hledají kde získat drogu a žijí na pokraji společnosti .

 

Pietní shromáždění k uctění památky zesnulého Stanislava Tomáše v Teplicích .

Zeptali jsme se na názor některých zúčastněných.

 

Zde rozhovor s postarší ženou, argumentuje s otázkami co opravdu dávají smysl poslechněte si jí .

 

Na pietním shromáždění bylo cca 700 až 1000 lidí a já hledal jestli přijde i někdo z majority a našel jsem jednoho s kterým jsem udělal rozhovor, za něj mu moc děkuji a samozřejmě mu moc děkujeme za podporu .

Bohužel jsem zapomněl jeho jméno tak když by se my připomenul na radiog6@email.cz

 

Na pietním shromáždění se sešli Romové v hojném počtu což je dobře že ukázali že se dokážou spojit to mi udělalo radost co ale ne že se tam našli i tací co by nejraději vyvolali válku.

Z mého pohledu policie byla naprosto profesionální, neviděl jsem žádnou nevoli nebo že by se tam někdo s někým hádal. Jde o to přátelé že i my nemáme rádi když nás hází do jednoho pytle a i my by jsme neměli tohle dělat přece není možné napadat každého policistu kterého potkáme on přeci nemůže za to že možná upozorňuji možná někdo z jeho kolegů pochybil .

Je třeba se ukázat a projevit nesouhlas  ale dá se ve slušnosti aby to opět neukazovalo že se neumíme chovat a to se v Teplicích i stalo opět nastoupili lidi co se i v tomto případě chtěli zviditelnit a vyzvali lidi aby se odebrali k nejbližší policejní stanici … A z pietního aktu se stala demonstrace v takových případech je nutno poznamenat že lidi za to nemůžou ale člověk co je k tomu vyburcoval  a my slušný lidi se od těch distancujeme, Já jim říkám samozvaný aktivisti kteří využijí každou příležitost aby se někde ukázali a získali tak na popularitě a pak řádně toho využili ale to je na samostatný článek . 

 

Schnutí .

Když si všechny informace co jsou dostupné shrneme tak nám zbudou jen otazníky. Jestli Tomášek zemřel na udušení nebo díky drogám co policie tvrdí že měl v sobě ? Těžko říct osobně si myslím že když by opravdu Tomášek měl v sobě drogy a byl držen na zemi a on se snažil vší silou se s toho vyvlíknou určitě mu to mohlo ublížit i jinak klidně mohl umřít na něco jiného než udušení klidně mohl dostat infarkt nebo mrtvici. Jenže tohle jsou všechno jen dohady a bez důkazů nemůžeme vyvozovat závěry, každopádně je spousta věcí co naznačují že zákrok nebo spíše věci okolo této kauzy jsou dost podivné a přinejmenším by jsme se měli zamyslet proč okolo toho se tohle všechno děje, a jak je možné že už dopředu Andrej Babiš policisty chválil nebylo to hlavně kvůli tomu aby zde nevznikla taková situace jako v USA? Kdy George Perry Floyd, Jr který zemřel během zatýkání policistou Derekem Chauvinem. Chauvin ten byl velitelem čtyřčlenné hlídky, která byla přivolána poté, co Floyd v obchodě zaplatil svůj nákup údajně padělanou bankovkou.Poté se v USA strhla obrovská vlna protestů proti policie a dokonce vypukli nepokoje . Bojí se snad policie že by se zde také něco takového mohlo stát ? Osobně si myslím že tohle zde nehrozí. Vyvozuji to z reakce některých lidí z majority která místo podpory tu pod videa nebo články píší rasistické komentáře a dokonce vznikají videa kde se vyjadřují rasisticky výroky na adresu Tomáška, často píší hanlivé komentáře které jsem nebudu ani dávat nechci dělat mezi Majoritou a Romy ještě větší napětí než teď je .