Buchny, kudly a plynovky

Včera večer před sedmou hodinou mnoho Plzeňáků vyděsil zákrok několika hlídek policie na náměstí T. G. Masaryka. Přímo na plochu náměstí najela ze dvou stran vozidla městské i státní policie, z nich vyskákali policisté se zbraněmi v rukou a bleskurychle svedli k zemi dva muže, z nichž jeden měl v ruce pistoli.

Při následné osobní prohlídce pak byla u mužů nalezena skutečně zvláštní kombinace věcí, ještě druhá pistole, dále nože, injekční stříkačky, igelitový sáček se zbytečky drog a veliké množství dalších sáčků, takzvaných přenosek, přičemž některé byly rozřezané (pozn. red. nejnižší sorta feťáků po spotřebování pervitinu ještě sáčky rozřeže a pečlivě vylíže, aby nepřišlo ani smítko nazmar). U uvedených zbraní se poté ukázalo, že jedna je airsoftová a druhá plynovka.

Dle našich informací všemu předcházela manipulace obou zfetovaných mužů s pistolemi přímo na ploše náměstí. Chodci samozřejmě nemohli poznat, zda jsou zbraně skutečné či nikoli, zcela oprávněně se obávali o své životy a přivolali policii.
Vzhledem k tomu, že se jednalo o cizince, kdy byl jeden bez dokladů, na místo byla přivolána i cizinecká policie.

Dle mluvčí policie bude chování obou cizinců narozených v letech 1984 a 1994 řešeno jako přestupek na úseku zbraní a střeliva.

Zdroj/Foto:https://www.krimi-plzen.cz/