Bouře Sally zabíjela v Alabamě

Rádio G6 - Admin

Nejméně jeden člověk zemřel na jihu amerického státu Alabama v důsledku tropické bouře Sally, kterou provázejí hlavně mohutné přívaly deště. Ve středu o tom informovala agentura AP. Asi 540 000 tisíc domácností a firem je bez dodávek elektřiny.

První oběť Sally je hlášena z městečka Orange Beach, jehož starosta uvedl, že se ještě jeden člověk pohřešuje.

Ve městě Pensacola na západě Floridy uvolněný nákladní člun se stavebním jeřábem strhl část mostu oddělujícího tamní zátoku od Mexického zálivu a podle agentury AP se ztratila replika lodě Niňa Kryštofa Kolumba, kotvící u pensacolského nábřeží. Ulice Pensacoly se ve středu proměnily v řeky, které zaplavily auta a nesly s sebou trosky toho, co proud strhl. Velitelka tamních hasičů Ginny Cranorová v televizi CNN řekla, že „ve městě během čtyř hodin napršelo tolik vody jako za čtyři měsíce”.

Ačkoliv Sally neprovází tak silný vichr jako srpnový hurikán Laura, i tak je dost silný na to, aby převracel vyšší vozidla, strhával střechy z domů nebo porážel dopravní značky. Hlavně ale přináší silný déšť. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) varuje před „životu nebezpečnými záplavami” v oblasti hranice mezi Floridou a Alabamou.

zdroj: https://www.novinky.cz