Bodycam zachycuje policejní přestřelku s ozbrojeným mužem v nemocnici v Columbusu v Ohiu

 

** (Zřeknutí se odpovědnosti: Tento videoobsah je určen pouze pro vzdělávací a informační účely) **
Columbus, Ohio – Policejní divize Columbus zveřejnila záběry z tělních kamer, dva dny poté, co byl smrtelně zastřelen 27letý Miles Jackson při přestřelce s policií Columbus a ostrahou nemocnice Mount Carmel St. Ann 12. dubna 2021. 12:11, policie Westerville informovala policii Columbus, že WPD měla „jednoho z vašich hledaných subjektů v nemocnici sv. Anny“. Provozovatel identifikoval subjekt jako Miles M. Jackson, datum narození 5/5/93. Informovala policii Columbus, že Jackson byl nalezen spát na lavičce před bankou a byl převezen do nemocnice po podezření na relaps související s předávkováním drogami. Informovala policii Columbus, že Jackson má otevřený zatykač pro případ domácího násilí s dalšími zatykači za napadení, padělání, odpor proti zatčení, držení drog a zneškodnění zbraní.

 

V 12:41 jsou policisté Columbus Ryan Krichbaum a Andrew Howe vysláni do St. Ann’s, aby vzali Jacksona do vazby. Druhé video z kamery důstojníka Krichbauma na těle začíná v 13:42. Důstojníci Krichbaum a Howe jsou viděni připravovat Jacksona na přepravu do vězení ve Franklin County. Policisté jsou viděni prohledávat Jacksonovy kapsy. Zdá se, že důstojník Krichbaum něco objevuje, a signalizuje to důstojníkovi Howeovi. Říká: „Paži hned za zády,“ a začíná boj mezi policisty a Jacksonem. Během boje je Jackson slyšet, jak říká: „Dávám ti to, člověče.“ Policie uvedla, že na videu je vidět, jak Krichbaum Jacksona dráždí a odvedl k zemi, kde nadále odolával.

 

Krátce nato policie uvedla, že video ukazuje Jacksonovu střelbu z děla. Policie uvedla, že kulka viditelně opustila Jacksonovu kapsu a Krichbaum je vidět, jak se ho snaží odzbrojit. Howe je vidět na videu, jak střílí ze své zbraně, ale nefungovalo to správně. Poté, co padly první výstřely, je Jackson dole na zemi a důstojníci na něj míří zbraněmi. Jacksonovi je nařízeno, aby během příštích pěti minut položil ruce několikrát do vzduchu. Jackson řekl důstojníkům, že se v jednom okamžiku opíral o zbraň. Taser je nakonec znovu použit na Jacksona. Poté, co byl Taser vystřelen, byla vystřelena zbraň a následovala řada výstřelů. Poté jsou vyslechnuti policisté, kteří volají po lékařech, aby Jacksonovi pomohli. Počáteční vyšetřování Ohio Bureau of Criminal Investigation potvrdilo, že Jackson byl vyzbrojen zbraní a vystřelil.

 

Darujte PoliceActivity: https://www.patreon.com/PoliceActivity
Stejně jako my na Facebooku: https://www.facebook.com/PoliceActi vity
Sledujte nás na Twitteru: https://twitter.com/Police_Activity