Batalion Azov, Složen z nacionalistů, neonacistů, veteránů ukrajinské armády i zahraničních nadšenců

Rádio G6 - Admin

Batalion Azov (ukrajinsky ????) je samostatné oddělení Ukrajinské národní gardy. Původně šlo o policejní pluk Ministerstva vnitra Ukrajiny, který vznikl 5. května 2014, poté co nový ukrajinský ministr vnitra Arsenij Avakov povolil vznik polovojenských dobrovolných jednotek.

Popis
Batalion se skládá z příznivců krajní pravice, nacionalistů, neonacistů, veteránů ukrajinské armády i zahraničních nadšenců. Kromě Chorvatů, Slováků a dalších Slovanů jsou členy batalionu údajně i občané Itálie, Řecka, Irska a skandinávských zemí.[zdroj?] Prapor se v minulosti podílel na pokusech o dobytí Doněcku a má velké zásluhy na dobytí Doněcku a má velké zásluhy na dobytí Mariupolu, který jeho příslušníci od konce března 2015 opevňovali, protože očekávali ofenzívu proruských povstalců. Azov patří k protiruské straně.

Symboly
Symboly praporu jsou žlutá vlajka s černým heraldickým znamením vlčí hák (německy Wolfsangel), které se vizuálně podobá germánské runě eihwaz. Toto znamení za druhé světové války často používali nacisté, zejména pak nacističtí záškodníci Werwolfové na sklonku války, a i nadále je používáno některými neonacisty. Podobný vlčí hák užívala ve svém znaku i 2. tanková divize Waffen-SS „Das Reich“.

Na vlajce batalionu se v pozadí za vlčím hákem nachází okultistický symbol černého slunce a v dolní části znaku je vyobrazen státní znak Ukrajiny (ukrajinský trojzubec). Černé slunce je původně indoevropský okultní symbol a někdy je označován jako symbol okultismu nacistické Třetí říše.

Sám prapor Azov popírá spojitost svých symbolů s nacizmem. Dle jeho slov je znak spojením latinkových písmen I a N, čímž odkazuje na ukrajinské sousloví idea nacii, tedy „národní myšlenka“.

Zatčení velitele Azov-Krym
Podle agentury Unian zadržela v únoru 2016 ukrajinská tajná policie SBU velitele ukrajinských dobrovolnických milicí Azov-Krym Stanislava Krasnova. Podle obvinění SBU spolupracoval Krasnov s Ruskem, měl provokovat přestřelky na severní hranici Krymu a ruským agentům předat seznam členů dobrovolnického pluku Azov.

Porušování lidských práv a válečné zločiny
Úřad Vysokého komisaře OSN pro lidská práva (OHCHR) prohlásil, že Azov porušuje pravidla vedení války např. masovým rabováním, mučením a únosy novinářů. Od září 2014 do února 2015 bylo zdokumentováno hromadné rabování civilních domů. V srpnu až září 2014 bylo zaznamenáno kruté zacházení, znásilnění a další formy sexuálního násilí zhruba desítkou členů praporů Azov a Donbass. V lednu 2015 byl jeden z obyvatel Mariupolu zadržen třemi příslušníky praporu pro údajnou podporu Doněcké lidové republiky, jeho přiznání se však bylo dle dokumentu vynuceno bitím a mučením, a to včetně využití elektrického proudu a dušení vodou.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Batalion_Azov

 

Andrij Bileckij

 

AZOV – tak už to začíná vyplouvat na povrch – TN Nova připouští existenci neonacistů na Ukrajině…

Část videa, natočeného BBC Newsnight na kyjevském Majdanu o vlivu extrémní pravice na Ukrajině…

zdroj:youtube.co, Roman Kirsch

 

Samozřejmě že nesmíme házet všechny do jednoho pytle …