Anička (6) trpí dětskou mozkovou obrnou. Naděje na zlepšení tkví v nákladných rehabilitacích

Rádio G6 - Admin

Aničce je šest let. Bohužel oproti svým vrstevníkům je téměř ve všem pozadu. Nemluví, neumí chodit, nevyvíjí se tak, jak by měla. Její rodina dlouho netušila, proč tomu tak je. Až nakonec byla potvrzena diagnóza DMO.

Dcera má dětskou mozkovou obrnu. Prošla si několika operacemi

Rodina si kvůli dívence už vytrpěla hodně psychické bolesti. Když se Anička narodila, měla lehce nedovyvinutou kyčel. První rok a půl života byla 23 hodin denně zapnutá v třmínkách. Následovala série operací, kdy se učila znovu a znovu chodit.

Později lékaři zjistili, že dívka trpí dalším onemocněním. „Řekli nám, že má ochablé svalstvo, které se může zpevnit jedině tím, že se bude hýbat a rehabilitovat. Jenže se sádrami to bohužel nebylo možné.

Nakonec jí byla diagnostikována dětská mozková obrna,“ popisuje rodina. „Starost o Aničku je finančně velmi náročná. Máme navíc další dvě děti a už si nevíme rady.“

Zdroj: znesnaze21.cz

Aničce pomáhají rehabilitace v Axonu

Na neurorehabilitacích v Axonu byla dívenka poprvé v říjnu roku 2019. Hned poté se ukázaly pokroky k lepšímu.

Proto rodina tuto proceduru zopakovala. Rádi by v tom pokračovali i nadále, ale bohužel rehabilitace neplatí pojišťovna.

„Sbírka portálu Znesnáze21 by mohla pomoci vybrat dostatek peněz na to, aby Anička mohla rehabilitace podstoupit. Opravdu je po nich vidět velké zlepšení a my tak doufáme, že to bude mít opravdu smysl,“ říkají rodiče.

„Prosíme proto touto formou o jakýkoli příspěvek, který by naší dceři pomohl postavit se na vlastní nohy.“

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

zdroj: https://www.onlyu.cz