Američtí odborníci odhalili příčinu pandemie covid-19

Rádio G6 - Admin

Americké ministerstvo energetiky dospělo k závěru, že za pandemii infekčního onemocnění COVID-19 ve světě může únik viru z laboratoře v Číně.

Článek
Verzi o laboratorním původu koronaviru dříve podporoval pouze americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI). Ostatní americké úřady toto podezření nesdílely. Nyní však ministerstvo energetiky dospělo ke stejnému závěru jako FBI. Podle CBNews jde o posun ze strany ministerstva energetiky, které dříve tvrdilo, že nedokáže určit, jak virus vznikl.

Závěr, který je prý výsledkem analýzy nových zpravodajských informací, je nicméně podle AFP významný, protože ministerstvo energetiky dohlíží na síť laboratoří v USA, včetně některých, které se zabývají pokročilým biologickým výzkumem.

Čtyři americké zpravodajské agentury se domnívají, že covid vznikl přirozeným přenosem, zatímco další dvě zůstávají nerozhodnuté. Poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan zdůraznil, že na tuto záležitost nadále existují různé názory. V současné době neexistuje žádná definitivní odpověď zpravodajské komunity, řekl Sullivan v neděli televizi CNN.

Vědecká komunita považuje určení původu pandemie za klíčové pro lepší boj s další pandemií nebo dokonce pro její prevenci. První případ COVID-19 byl zjištěn v čínském městě Wu-chan na konci roku 2019, poté se rozšířil do dalších zemí. 11. března 2020 WHO vyhlásila šíření koronaviru SARS-CoV-2 za celosvětovou pandemii, uvádí deník WSJ.

Zdroje: medium.seznam.cz