Agresor napadl několik lidí, posledního muže zbil uprostřed rušné ulice

Zdenek Zoubecek

O pořádný poprask se včera po osmé hodině večer v okolí Centrálního autobusového nádraží v Plzni postaral muž, který zde řádil doslova jako šílenec. Muž nejprve v Kotkově ulici kopal do zaparkovaných aut, a když ho starší muž napomenul, agresor ho okamžitě napadl. Po tomto útoku svědci na místo přivolali strážníky, jenže než hlídka dorazila muž z místa zmizel.

O chvíli později přišly zprávy o napadení cestujícího v prostoru autobusového nádraží s tím, že útočník z místa utekl. V té době po něm již pátraly hlídky strážníků i policistů.

Vše skončilo v Přemyslově ulici, kde agresor s řevem běžel k tramvajové zastávce. „Přiběhl sem muž, který hrozně křičel, a pak si z ničeho nic stáhl kalhoty, až se mu obsah kapes rozletěl po chodníku. Pak si všiml mě a ještě jednoho pána, který také čekal na tramvaj a začal nám nadávat. Pak si s obtížemi natáhl kalhoty a rozběhl se k nám,“ popsal nám svědek celé události a pokračoval: „Byl stále agresivnější, vyhrožoval nám a rozmachoval se rukama. Já jsem starší člověk, tak jsem ustupoval a ten druhý pán se pokusil utéct.“

Agresor ale nechtěl o svou kořist přijít a za prchajícím mužem se rozběhl, dohnal ho uprostřed silnice a srazil ho k zemi. „Srazil ho na silnici a jako blázen do něj začal mlátit a kopat, naštěstí jel kolem kolega toho napadeného, zastavil a zakřičel na útočníka. Ten mu nejdřív kopl do auta, ale on útočníka strhl k zemi a podařilo se mu ho zpacifikovat,“ doplnil vylekaný starší muž.
Celá rvačka se odehrávala uprostřed frekventované silnice, kde hrozilo, že účastníky srazí některé z projíždějících aut. Minimálně v jednom případě zasáhl jednoho z potýkajících se mužů projíždějící automobil zrcátkem.

V tu chvíli již naštěstí na místo dorazila hlídka strážníků, která si útočníka převzala. Muž se ale ani v tu chvíli neuklidnil, strážníkům nadával, vyhrožoval jim smrtí a snažil se je napadnout pěstmi i kopy. „Když hlídka městské policie přijela k zastávce, uviděla agresora ležícího v silnici, kde byl zakleknut jiným mužem. Strážníci si okamžitě  jednadvacetiletého muže z Karlovarska převzali, a protože se odmítal podrobit pokynům hlídky městské policie a po celou dobu kladl aktivní odpor, byla mu nasazena pouta,“ popsala tisková mluvčí strážníků. Strážníci proto proti muži museli použít donucovacích prostředků a přiložit mu služební pouta. Ani poté se však agresor neuklidnil a dále se snažil se strážníky i policisty, kteří dorazili po chvíli, rvát, vyhrožoval jim, že je pozabíjí a velmi vulgárně nadával.
„Muž narozený v roce 2000 byl umístěn do policejní cely a při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 1,95 promile. Policie se případem dále zabývá,“ uvedla nám tisková mluvčí policie.

Zdroj/Foto:https://www.krimi-plzen.cz