Život s epilepsií: Adámek v MHD dostává záchvaty. Příspěvek na auto nám úřady zamítly

Rodina osmiletého Adámka prožívá den za dnem stejné problémy. Chlapec trpí mentální retardací a epilepsií. Je tak potřeba, aby se o něho neustále někdo staral.

Do školy chodit musí. Nejbližší možnost je šestnáct kilometrů daleko

Nejhorší ze všeho jsou cesty do školy, které chlapec zdravotně nezvládá. Ze zákona do ní chodit musí. Jenomže v okolí místa, kde Adámek bydlí, ho kvůli jeho zdravotnímu stavu žádná škola nemohla přijmout.

Nejbližší možnost, kam by mohl docházet, je šestnáct kilometrů vzdálená speciální škola. Problém je ale s dopravou.
„Ve veřejné dopravě je hodně lidí a hluku a syn tak snadno dostane epileptický záchvat. Zkoušeli jsme to mockrát, ale tudy cesta nevede,“ vypráví rodina.

„Jedinou možností je vozit Adámka do školy vlastním autem.“

Zdroj: znesnaze21.cz

Úřady nám žádost o příspěvek neschválily

Rodina Adámka vůbec nechápe, jak je to možné. Přestože dodali veškeré zdravotní podklady, které potvrzují, že je auto pro Adámka nezbytné, úřady se shodly na tom, že rodině nepřispějí.

„Proto jsme se rozhodli poprosit o pomoc veřejnost. Kdyby se podařilo vybrat na auto dost peněz, Adámek by si zvykl, jeho záchvaty by se omezily a určitě by mu škola začala prospívat,“ vykládají rodiče.

„Předem děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět.“

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

zdroj: https://www.onlyu.cz