Život jako v pohádce. The Rock si za jeden post na Instagramu vydělá víc než běžný člověk za celý život

Rádio G6 - Admin

Někdo se každý den dře přinejmenším osm hodin v práci, a to po dobu nějakých čtyřiceti let, a přesto jeho účtem peníze pouze protékají, než aby se tam začaly hromadit. Jinému stačí publikovat na sociální síti jediný příspěvek a vydělá tak ohromující sumu, že se o ní většině lidí na světě ani nesnilo. Britská analytická společnost Hopper HQ sestavila aktuální verzi svého tradičního žebříčku, ve kterém fundovaně odhaduje částky, které si celebrity říkají za jeden příspěvek na Instagramu, což je v dnešní době sociální síť pro reklamu číslo jedna.

V loňském roce se o rekord postarala Kylie Jenner, které se obzvlášť dařilo, a tak si za příspěvek říkala 1 266 000 milionu dolarů, tedy přibližně 30 milionů korun. Jenner se však letos propadla až na druhou příčku, když jí špici vystřídal bývalý wrestler a současný herec Dwayne “The Rock” Johnson. Ten si letos za post na Instagramu říká v průměru o 1 milion dolarů, tedy přibližně 24 milionů korun. Dodejme, že jde stále pouze o odhad, který vychází z rozhovorů se samotnými hvězdami, ale také marketingovými agenturami, jež podobné příspěvky zprostředkovávají. Skutečné částky se tak mohou lehce lišit, ovšem pořadí a řády by měly souhlasit.

Hlavní příjmy jsou jinde

Ano, jeden jediný post na sociální síti dokáže osmačtyřicetiletému Johnsonovi (ale i dalším influencerům v pořadí) vydělat tolik, že to běžný člověk v zaměstnání nepřekoná za celý život. Žádaná celebrita pak takových příspěvků prodá klidně několik desítek za rok. A i tak je to pro ni spíše přilepšení. Například právě The Rock je kromě toho také nejlépe placeným hercem současnosti, když si podle magazínu Forbes přijde přibližně na 90 milionů dolarů za rok.

A to není vše. Od roku 2016 má Dwayne Johnson podepsanou lukrativní reklamní smlouvu s americkou oděvní značkou Under Armour, která mu zajišťuje další desítky milionů dolarů ročně. Kromě toho mu do rozpočtu “přicmrndávají” také Apple nebo norský výrobce vody Voss.

Pokud jde o samotnou výnosnost postů na Instagramu, pochopitelně hodně záleží na tom, kolik má ta která celebrita sledujících followerů. Mezinárodní hvězdy je počítají ve stovkách milionů a dosah jednoho příspěvku je tak skutečně celoplanetární, a tak se firmám i při takových nákladech může vyplatit. V České republice je jasnou jedničkou Leoš Mareš, pro kterého se Instagram stal jedním z hlavních zdrojů příjmů. Nedávno překonal hranici jednoho milionu sledujících, což je na českém trhu ojedinělé.

Top 10 influencerů, kteří dostávají za post na Instagramu největší sumy peněz

  1. Dwayne ‘The Rock’ Johnson (187 milionů followerů) – více než $ 1 000 000 za post
  2. Kylie Jenner (182 milionů followerů) – $ 986 000 za post
  3. Cristiano Ronaldo (225 milionů followerů) – $ 889 000 za post
  4. Kim Kardashian (176 milionů followerů) – $ 858 000 za post
  5. Ariana Grande (191 milionů followerů) – $ 853 000 za post
  6. Selena Gomez (180 milionů followerů) – $ 848 000 za post
  7. Beyoncé Knowles (149 milionů followerů) – $ 770 000 za post
  8. Justin Bieber (139 milionů followerů) – $ 747 000 za post
  9. Taylor Swift (135 milionů followerů) – $ 722 000 za post
  10. Neymar (139 milionů followerů) – $ 704 000 za post

 

zdroj: https://www.gamebro.cz/zivot-jako-v-pohadce-the-rock-si-za-jeden-post-na-instagramu-vydela-vic-nez-bezny-clovek-za-cely-zivot/