Zfetovaný muž ujížděl v kradeném autě po D5, policisty pak chtěl zmást tím, že do odstaveného auta naházel hlínu

Zdenek Zoubecek

Mimořádnou akci zažila hlídka borských policistů, která se zapojila do přeshraničního pronásledování vozu Audi Q5. Jejich kolegové ze sousedního Německa měli podezření, že jedná o kradené auto. Cizinec za volantem ujížděl po dálnici D5 směrem na Plzeň a ztratil se poblíž obce Bezděkov, kde odbočil na lesní cestu. Do auta poté naházel zeminu v domnění, že policistům ztíží práci a dal se na útěk. Do velké pátrací akce se zapojili psovodi i policejní vrtulník.

Podezřelý čtyřiadvacetiletý muž v kradeném autě ujížděl od státní hranice směrem na Plzeň. Na krátkou dobu se mu podařilo policisty setřást. Brzy mu však byli opět na stopě.

„Auto bylo lokalizováno u obce Čečkovice, a to na základě oznámení muže, který policistům mimo jiné uvedl, že u nastartovaného auta viděl podezřelého muže, který se jej dotazoval, kde se nachází a po kolejišti pak směřoval k obci Bor. Policisté proto ihned začali pátrat po hledaném muži, do akce bylo zapojeno několik hlídek a do pátrání se k tachovským policistům a psovodům s policejními psy přidaly i hlídky z dalších územních odborů,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Kvůli tomu, že policisté prohledávají okolí kolejiště, byla na zhruba 45 minut zastavená vlaková doprava na trati. Do vzduchu se vznesl i policejní vrtulník.

Zdroj/Foto:https://plzenska.drbna.cz