Ženu na Slovanech napadl vrah propuštěný z Valdic

Muž, který včera přepadl ženu v obchodu s potravinami v Plzni na Slovanech, je již v policejní cele a ukázalo se, že přepadená žena měla veliké štěstí, že vyvázla bez zranění. Útočníkem totiž byl Ondrej Koky, který v Plzni už kdysi vraždil, byl za vraždu odsouzen, trest si odpykal ve Valdicích a z výkonu trestu byl propuštěn v roce 2019.
Po tomto velice nebezpečném muži pátraly včera celý den po Plzni desítky policistů a nakonec ho ve večerních hodinách dopadl na Hlavním vlakovém nádraží policejní psovod se psem Tevesem. Kokymu nijak nepomohlo, že změnil oblečení, policisté ho poznali podle výrazného nosu a černé roušky pošité lesklými ozdobami, kterou měl na sobě v době přepadení ženy.

 

Vražda na Borech

Ondrej Koky vraždil v Plzni v roce 2008 v ubytovně v Plzni-Karlově, kde ubodal padesátiletého muže, který právě šel koupit boty svému synovci. Pobodaného muže záchranáři sice ještě stihli převézt do nemocnice, ale tam se ukázalo, že nůž zasáhl plíce, srdce i játra a napadený přes veškerou snahu lékařů zemřel. Znalci pak u soudu uvedli, že Kokyho resocializace je nepravděpodobná.

 

 

Dnes

Koky byl včera v noci eskortován do policejní cely. Dnes dopoledne na plzeňské kriminálce probíhaly jeho výslechy, poté převzal sdělení obvinění a s největší pravděpodobností bude již zítra převezen před soudce s návrhem na vzetí do vazby. S vydáním informace o zadržení Ondreje Kokyho jsme na žádost kriminalistů čekali až do dnešního večera, abychom nenarušili probíhající vyšetřování, přání kriminalistů jsme samozřejmě respektovali.

 

Vše o přepadení ženy zde:

Ženu přepadl přímo u pultu prodejny potravin

Nakupující mladý muž si včera v prodejně potravin U Toma na křižovatce Koterovské a Rubešovy ulice v Plzni všiml ženy, která si do obchodu přišla pro pravidelnou týdenní platbu za dodané pečivo a uvědomil si, že během chvíle žena obdrží od prodavačky několik tisíc korun. Postával tedy poblíž, a když žena chtěla bankovky vložit do kabelky, naprosto beze studu si pro ně sáhl.
Žena samozřejmě peníze nechtěla pustit, statečně o ně bojovala, proti mladíkovi ale neměla šanci a při přetahování o bankovky ji pachatel strhl mrazák se zbožím. Pak se mu podařilo bankovky vytrhnout a dal se na útěk ulicemi Rubešova, Úslavská a Sladkovského směrem k Lobezské. Přivolaní policisté po muži začali okamžitě v širokém okolí pátrat. Šetření na místě si mezitím převzali kriminalisté a byl povolán také technik k zajištění veškerých stop.

Foto: první – rok 2008 Koky u soudu za vraždu – zdroj: Petr Ježek, MF DNES, ostatní – včerejší přepadení – zdroj: Krimi-Plzeň

 

 

 

Zdroj/Foto/Video:https://www.krimi-plzen.cz