Žena spadla do kolejiště metra, lidé ve stanici soupravu zastavili

Až máváním a posunky zastavili lidé v argentinském Buenos Aires soupravu metra přijíždějící do stanice jen pár vteřin poté, co z nástupiště do kolejiště spadla žena. Tu tam nechtěně srazil muž, který stál za ní a svalil se na zem poté, když omdlel.

 

Muž omdlel a pádem srazil ženu do kolejiště | (0:59) | video: Reuters

Incident v argentinské metropoli ve stanici Pueyrredón na trase B zachytila bezpečnostní kamera. Dav mával rukama i taškami na přijíždějící vlak, který se zastavil jen pár metrů před překážkou. Teprve poté někteří cestující vlezli do kolejiště, aby pomohli ženě, která po pádu zůstala v bezvědomí. Na místo následně dorazili záchranáři i policisté, informovala agentura Reuters.

„Je to zázrak,“ řekla po incidentu jedenapadesátiletá strojvůdkyně Roxana Elizabeth Floresová, která v inkriminované chvíli metro řídila. Že něco není v pořádku, zjistila hned při příjezdu do stanice. „Viděla jsem na nástupišti lidi, kteří zoufale mávají, a tak jsem okamžitě aktivovala rychlobrzdu,“ vypověděla.

Muž, který na nástupišti omdlel a srazil pod vlak ženu, se jmenuje Marcelo Bugallo a pracuje jako IT technik. Vědomi ztratil poté, co odešel z práce, protože mu bylo špatně. Sám se při pádu na nástupiště zranil na hlavě.

Média zveřejnila i křestní jméno ženy, která pod vlak spadla. „Andrea v nemocnici požádala o přehrání videa s pádem a po jeho zhlédnutí se rozplakala,“ sdělil novinářům její manžel. Ten choť doprovodil do nemocnice, kam záchranáři odvezli i Bugalla. Toho zprvu policisté vyslýchali, ale po analýze videa se potvrdilo, že šlo o nehodu, nikoli úmysl.

Případ připomněl červencovou tragédii na nádraží v německém Frankfurtu nad Mohanem, kde čtyřicetiletý Eritrejec ze Švýcarska záměrně srazil pod vlak matku s dítětem, které útok nepřežilo. Strčit do kolejiště se pokusil i stařenku, ta však upadla jen na nástupišti.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/argentina-metro-vlak-stanice-nestesti-pad-koleje.A191019_165055_zahranicni_luka

Recent Videos

1 2 3 23

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1