Žena křivě obvinila manžela z bizarních praktik s dětmi, soud s ní neměl slitování

Rádio G6 - Admin

Žádné slitování neměl v úterý odvolací brněnský krajský soud s ženou, která manžela po rozchodu obvinila mimo jiné z bizarních sexuálních praktik, kterých se měl dopouštět na jejich dětech. Důkladné vyšetřování ale muže očistilo a na lavici obžalovaných usedla sama matka. Nejprve vyvázla s podmínkou, po zásahu odvolacího soudu ale v úterý dostala trest 3,5 roku vězení.


Případ, na který jako první upozornilo Právo, se táhne už několik let. Nejprve to vypadalo, že otec dvou dětí může dostat až dvanáct let za znásilnění a další trestné činy. Žena totiž po rozpadu manželství přispěchala na sociálku a policii s tím, že otec se měl k dětem nevhodně chovat.

Vyšetřovatelům oznámila, že manžel se s dětmi, tehdy ve věku tři a pět let, díval na porno, oblékal se do kostýmu kočičky a v tomto převleku prý močil a kálel. S dětmi měl také provádět praktiky naznačující zneužívání, přičemž prý dětem zakazoval o celé věci s někým mluvit. Poté přidala i informace o tom, že ji manžel týral.

Jenže vyšetřování, které vedly dokonce dvě kriminálky, muže očistilo.

Vedlejším efektem ovšem zůstaly jen těžko zhojitelné rány v jeho vztahu k dětem. Ty pod vlivem matky musely před vyšetřovateli a znalci opakovat historky o tom, jak se otec před jejich zraky navlékal do kostýmu kočičky, aby jim pak takto maskován prováděl nejrůznější ohavnosti.

Je to důležitý vzkaz těm, kteří si svoje spory vyřizují skrze své děti.

Zatímco vyšetřovatelé obcházeli sexshopy, aby zjistili, jestli popisovaný kostým lze někde sehnat, muž své děti nesměl vídat. A i když z obvinění vyšel s čistým štítem, další měsíce mohl děti vídat jen pod dozorem na krátkých asistovaných setkáváních.

Několik posudků

V kauze bylo už vypracováno několik znaleckých posudků, přičemž původní ukazovaly na věrohodnost matky, její traumatizaci, a podle znalců dokonce trpěla posttraumatickou stresovou poruchou. Jenže opakované znalecké vyšetření ukázalo, že nic z toho není pravdou.

„Je to hysterická osobnost, u těchto lidí je sklon ke lhaní, zákeřnosti, je to účelově manipulující člověk. Podle ní bylo vše výborné, a naopak nekonečně špatné na straně manžela,“ prohlásila při předchozím jednání jedna ze znalkyň na adresu matky.


Hlavními poraženými děti

Případ řešil nejprve Městský soud v Brně, který ženu potrestal za křivé obvinění a ohrožování výchovy podmínkou. Státní zástupce i obžalovaná se proti verdiktu odvolali, ovšem krajský soud popřál sluchu hlavně obžalobě. V ženině chování totiž viděl nejen ohrožování výchovy, ale hlavně týrání. „Toho se dopouštěla dlouhodobě na dvou osobách,“ upozornil soudce Dan Krátký.

„Je to důležitý vzkaz těm, kteří si svoje spory vyřizují skrze své děti,“ okomentoval verdikt advokát otce Martin Klimo. Pro otce to ale po letech tahanic je spíše trpké vítězství. „Jednoznačně tu prohrály ty děti. Matka je totiž připravila nejen o otce, ale tím, že má nyní jít do vězení, tak i o sebe. Bohužel se jedná o flagrantní případ zneužívání trestních oznámení v boji o děti,“ řekl Právu zdroj obeznámený s celým průběhem vyšetřování.

Matku, která má možnost podat dovolání k Nejvyššímu soudu, nyní zřejmě po pravomocném verdiktu čeká příkaz k nástupu do vězení, a o děti se tak rozhoří nová opatrovnická bitva.                                zdroj:https://www.novinky.cz