Zemřel Zdeněk Srstka, kaskadérovi a herci z pořadu Chcete mě? bylo 83 let

Zdeněk Srstka na pohřbu Jany Skálové
• FOTO: David Kunrát
Srstka zemřel v pondělí 29. července v ranních hodinách, píše server Lidovky.cz s odvoláním na hercova syna. Kaskadér a herec byl dlouhá léta hlavní tváří pořadu Chcete mě?, kde hledal nový domov opuštěným psům. Divácky nejznámější rolí byla jeho postava studenta Mužíka v komedii Marečku, podejte mi pero! a zejména replika „Hliník se odstěhoval do Humpolce“.

Srstkův zdravotní stav byl v posledních měsících velmi komplikovaný, špatně chodil a od února ani nevycházel z domu.

Srstka se objevil ve více než stovce filmů a televizních inscenací. Od poloviny 90. let se zpěvačkou Martou Kubišovou moderoval pořad Chcete mě?, v němž hledal nový domov pro psy a kočky z útulků. V roce 1960 se také jako vzpěrač zúčastnil olympijských her v Římě.

Srstka byl známý jako herec spíše malých, ale nezapomenutelných rolí. Před kamerou debutoval v roce 1962 ve snímku Tarzanova smrt, větší popularitu mu ale získala až role jednoho z pistolníků v parodii Limonádový Joe (1964). Z dalších rolí se nejznámějšími staly ty ve filmech z dílny Smoljak-Svěrák – například v komedii Marečku, podejte mi pero!.

Poslední rozloučení proběhne pouze v rodinném kruhu.

zdroj:https://magazin.aktualne.cz/zemrel-zdenek-srstka-herci-a-kaskaderovi-bylo-83-let

Recent Videos

1 2 3 21

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zapněte si živé vysílaní .

Po zapnutí vypni kříškem rádio bude hrát dál .

 

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1