Zemřel Ladislav Potměšil, filmový major Maisner i táta z Discopříběhu

Rádio G6 - Admin

Zemřel herec Ladislav Potměšil, bylo mu 75 let. O úmrtí představitele doktora Čížka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, filmového majora Maisnera i otce Horáčka hlavního hrdiny ze dvou dílů Discopříběhu informoval server Blesk.cz.

 

 

Herec se v poslední době potýkal s vážnými zdravotními problémy.

„Tatínek umřel dnes ráno ve spánku v nemocnici Motol. Poslední roky hodně trpěl a rád bych poděkoval všem doktorům a sestřičkám, kteří se o něj úžasně starali, zvláště pak v posledních dnech,“ řekl Blesku syn Jan. Důvodem prý byla rakovina.

Potměšil, který se narodil 2. září 1945, ztvárnil během své téměř šedesátileté kariéry desítky filmových rolí. Poprvé stál před kamerou počátkem 60. let, mimo jiné v Hříšných lidech města pražského nebo v Transportu z ráje.

K jeho nejznámějším postavám patří major Maisner v komedii Byl jednou jeden polda či otec Horáček v muzikálu Discopříběh. Široké uplatnění našel také v divadle, zahrál si i v řadě seriálů, k nimž patří Hospoda, Zdivočelá země, Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Přístav.

Často točil komedie, k nimž Potměšila předurčoval vzhled rozšafného chlapíka, ale také pohádky či detektivky. Absolvoval v roce 1969 DAMU a získal angažmá v Realistickém (dnes Švandově) divadle, kde působil až do roku 1988. Uplatnil se také v dabingu, jeho hlasem promlouval například desátník Max Klinger v seriálu MASH.

Poté hrál krátce v divadle S. K. Neumanna (dnes Divadle pod Palmovkou), v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka a v letech 1993 až 2007 byl členem souboru Divadla na Vinohradech.

Byl dvakrát ženatý, s herečkou Jaroslavou Brouskovou mají dva syny.

Discopříběh: Kde se flákáš?

 

 

 

 

Autoři: 

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/film-televize/ladislav-potmesil-umrti.A210712_120907_filmvideo_bur