Home / POSLOUCHEJTE ŽIVĚ / Online Rádio G6 / Televízia Romapožomatar / ČESKO SLOVENSKO ROMSKÝ ZLATÝ HLAS

Zeman a Babiš jsou mi odporní, problém je ale v lidech, zůstali tu nevzdělaní prudiči, říká Fiala z Mňágy

Mňága a žďorp. Kapela, která pro hodně lidí definovala devadesátá léta. Pro jejího frontmana to byla doba nadšení. Za komunismu se střetával s režimem i StB a dostával „po hubě“. Vzpomíná na nesvobodu, kterou by si teď podle něj potřebovali někteří Češi znovu zažít. O politicích mluví ostře, ale zároveň si drží nadhled. Na dnešek se dívá pozitivně, prý se máme vlastně hrozně dobře. Možná až příliš. Pozitiva je ale z Petra Fialy cítit a on je chce taky šířit, třeba i na novém albu Třecí plochy.

Hráli jsme zadarmo, párkrát jsem byl na výslechu, někdo vyletěl ze školy, říká o fungování v komunismu Fiala. Lidé tomu nechtějí věřit, někteří by si to přitom potřebovali vyzkoušet a na dnešek by se pak dívali jinak. Sametová revoluce pro něj byl životní zlom. Nevěřil totiž, že komunismus padne. A v devadesátých letech to bylo super, protože v nic velkého nedoufal.

Nenapadlo mě, že se tolik lidí začne chovat jako pitomci, popisuje své zážitky z porevoluční doby Petr Fiala. Marasmus, ve kterém jsme teď, začal vznikat už tehdy, ale problém je podle něj v lidech. Zůstali tady nevzdělaní zpruzenci, kteří udržují zdání, že je dnes všechno špatně. Doba je ale podle Fialy dobrá, sám se snaží politiku spíš ignorovat a nebere ji vážně. Babiš i Zeman jsou mu ale odporní.

Podle Fialy se v Česku mají lidé neuvěřitelně dobře. Možnosti tu podle něj jsou a zbytek je na nich, to říká i v souvislosti se situací v chudších regionech. Tvrdí, že komunisti nás vychovávali k nesvéprávnosti a to se tu drží. Milion členů KSČ prý nezmizelo, jsou tu pořád a své děti vedou k nespokojenosti.

Je hudba pro Petra Fialu osobní, je to něco jako jeho zpověď? Je depkař? Jak se Mňága dostala k modernějšímu zvuku a o čem je nové album? Hrála by někdy pro politiky? A jak si Fiala držel nadhled a odstup a v čem vidí dobro?

 

 

zdroj: https://www.reflex.cz

Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *