Home / POSLOUCHEJTE ŽIVĚ / Online Rádio G6 / Televízia Romapožomatar / ČESKO SLOVENSKO ROMSKÝ ZLATÝ HLAS

Záchranáři odvezli 29 dětí z letního tábora, všechny trpěly zažívacími potížemi

Záchranáři odvezli ve středu večer 29 dětí a jednoho dospělého se zažívacími potížemi z tábora v Žerotíně na Lounsku. Hygienici následně provedli na místě kontrolu. Zjistili při ní velký nepořádek a nařídili zavřít kuchyň, čímž tábor končí, rodiče si musí děti vyzvednout, sdělila ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková.

Záchranáře o situaci na táboře informoval volající prostřednictvím tísňové linky. “Někdo volal na tísňovou linku s tím, že má víc lidí na táboře střevní problémy,” řekl mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník. Na místo vyjely dvě sanitky a autobus hasičského záchranného sboru. Děti a dospělého odvezli zdravotníci do nemocnic v Žatci, Kladně, Mostě a Teplicích. “I v autobuse byla zdravotnická posádka,” řekl Voleník.

Lékaři mostecké nemocnice podle serveru iDNES v noci vyšetřili sedm dětí, které po ambulantním ošetření propustili domů. Dalších šest dětí vyšetřili lékaři v Ústí nad Labem. I ty byly následně propuštěny domů.

Deset dětí bylo hospitalizováno v Teplicích. Ty by měly být propuštěny během dnešního dne,” řekl iDNES Martin Klimeš z tiskového oddělení Krajské zdravotní, které spravuje výše zmíněné nemocnice.

Hygienici na táboře zjistili velký nepořádek v kuchyni. “Bylo tam ještě dalších deset osob, které vypověděly, že mají obdobné potíže už za sebou. Dohromady tak onemocnělo na 40 lidí,” uvedla Šimůnková.

Kvůli uzavření kuchyně nemohl pořadatel tábora zajistit další provoz a musel vyzvat rodiče, aby si své děti převzali. “Budeme zjišťovat, kdo provozoval kuchyni, zda majitel tábora nebo provozovatel nebo někdo jiný. Jasné je, že muselo dojít k nějaké poruše technologie při vaření,” uvedla Šimůnková.

autor: ČTK |

zdroj: https://zpravy.aktualne.cz

 

Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *