Home / POSLOUCHEJTE ŽIVĚ / Online Rádio G6 / Televízia Romapožomatar / ČESKO SLOVENSKO ROMSKÝ ZLATÝ HLAS

Za napomenutí to řidič schytal nožem, útočníkovi hrozí za pokus o vraždu 18 let

Nastartoval motor a už se chystal rozjet, když uslyšel bouchání do auta. Venku zaregistroval muže, jak sprostě nadává a máchá pěstí. Když chtěl Jan Jíška (40) výtržníka napomenout, aby se zklidnil, schytal to od něho nožem. Při jedné z ran čepel jen těsně minula srdce. Útok z loňského prosince na Mikulášském náměstí v Plzni začal v úterý projednávat krajský soud, obviněnému Miroslavu Koníčkovi (27) hrozí za pokus o vraždu až 18 let vězení.

Svoji dodávku měl tehdy Jíška zaparkovanou před restaurací U Chřestýše. „Byl jsem na odjezdu, když ten chlapík začal řvát, ať konečně vypadnu, a mlátil pěstí do plachty. Vylezl jsem z auta a zeptal se ho, proč tak vyvádí. On proti mě vyrazil, tak jsem ho natlačil na zeď hospody a pak ucítil píchnutí do břicha a vzápětí do hrudníku,“ popisoval Jíška dramatické okamžiky.

V tu chvíli už z něho začala stříkat krev. „Snažil jsem se dostat do sousedního domu, kde pracuji. Vchodové dveře domu byly ale zabouchnuté. Rozrazil jsem je a pokračoval chodbou směrem do kanceláře. Tam už jsem do dveří jen vrazil a zůstal ležet na chodbě. Naštěstí byl uvnitř kolega, který ránu zaregistroval, otevřel dveře a zavolal pomoc,“ dodal Jíška, který strávil téměř čtyři hodiny na operačním sále kvůli silnému vnitřnímu krvácení.

Podle lékařů měl štěstí, jedna z ran jen těsně minula srdce. Obžalovaný muž tvrdí, že řidič dodávky do něj při couvání drcnul. „Cítil jsem se ohrožený, tak jsem uhodil do boční části sajtny s plachtou,“ vypověděl Koníček.

Státní zástupce viní Koníčka z pokusu o vraždu, obviněnému hrozí až 18 let vězení.

BEZ KOMENTÁŘE: Pobodaný řidič v Plzni

Video: Patrik Biskup, Právo

Podle něj pak řidič vylezl z auta, strčil do něj a zatlačil ho na zeď. „Praštil jsem se do hlavy a pak si jenom pamatuju, jak pán hlasitě zakřičel au a utekl,“ pokračoval útočník.

Když se vrátil do hospody, všiml si, že mu z ruky teče krev a že má od krve i vestu. Pak prý vyndal nůž, který měl u sebe, a dal ho přítelkyni s tím, že ho nechce mít u sebe, protože měl strach, že se asi něco stalo.

Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *