Home / POSLOUCHEJTE ŽIVĚ / Online Rádio G6 / Televízia Romapožomatar / ČESKO SLOVENSKO ROMSKÝ ZLATÝ HLAS

Xaver Veselý spáchal to nejhorší, co může novinář udělat. Tečou k němu peníze od politika

Luboš Xaver Veselý. Dlouhodobý příklad toho, jak nedělat novinařinu. Do světa vypouští neuvěřitelně neprofesionální a servilní rozhovory. Moderování totálně nezvládá, jak je všeobecně známo. Teď ale udělal něco, čím se definitivně zdiskreditoval. Otevřel kohoutek, tečou k němu peníze od politika. Od Miloše Zemana. Navíc státní peníze.

Za to, že natočí rozhovory na základě zadání Pražského hradu, bude dostávat 24 tisíc korun za každý takový „interview“. Navíc jako malé dítě tvrdí, že vůbec nezná XTV, která je publikuje a pro kterou má teď udělat deset „hradních“ rozhovorů. Společnost má údajně sídlo v místě jeho trvalého bydliště. Názvem nápadně připomíná jeho jméno a před časem jí prý prodal jinou svoji společnost. Ale neví komu. Vůbec prý netuší, kdo za společností stojí. Je to povídání jako s Babišem.

Xaver Veselý před pár dny útočil na redaktorku ČT, jak si dovoluje právě s ním řešit jeho poněkud pochroumanou nezávislost po tom, kdy uvedl několik servilních rozhovorů se Zemanem a Babišem. Přitom už v té době, kdy „do ní“ šel tak ostře, musel vědět, že má připravenou smlouvu s Pražským hradem, která zcela pošlapává vše, čemu se říká práce novináře.

Fakt, že Veselý dosud vedl neprofesionální rozhovory s Babišem a Zemanem může znamenat, že i tentokrát šlo o nějakou formu plnění. Nemuselo jít přímo o peníze. Veselý by se například rád viděl v Radě České televize. A kdo mu už ohlásil podporu? Čistě náhodou hnutí ANO.

Je potřeba říci to jasně. Novinář může dělat svoji práci dobře, nebo špatně. Nikdy ale nesmí udělat jednu věc. Vzít peníze od politika. Xaver Veselý byl dosud příkladem toho, jak by práce novináře a moderátora neměla vypadat. Teď se zcela odrovnal.

 

zdroj : https://www.forum24.cz

Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *