Vztah muže a ženy: Co je přirozené pro čerstvě zamilované i po letech ve vztahu?

Vztah muže a ženy může být i přátelský, ačkoli mnoho lidí tvrdí, že to možné není. Pokud se k vám ale osoba opačného pohlaví chová až s podezřelou náklonností, možná je v tom opravdu něco víc. Jak poznat, kdy se do vás někdo zamiloval? A jak se chovat ve vztahu?

 

Poznat, co si člověk myslí, jakou má náladu nebo zda ho něco netrápí, je dobré nejen na začátku vztahu, ale i v jeho průběhu. Ať už se snažíte na někoho zapůsobit, nebo si chcete udržet partnera, je potřeba všímat si důležitých detailů.

Existují stále se opakující vzorce lidského chování, které více či méně souhlasí s tím, jak se váš protějšek cítí. Podle nich snadno poznáte, jak byste k němu měli přistupovat.

Upovídaný gentleman

Někdy se vám muž líbí a chcete zjistit, zda je to oboustranné. Jindy se zkrátka jenom zajímáte o to, zda o vás má váš protějšek zájem. Podle jeho chování se snadno dá vyčíst, zda máte šanci, nebo jestli je to jen člověk, který nikdy nebude ničím víc než kamarádem.

Hodně lidí zkrátka nedokáže poznat, jak se chová muž, když se mu líbí žena. Někdy považujeme jeho jednání za vysílání falešných signálů, jindy zkrátka přehlížíme, co nám naznačuje.

Pravda ale je, že pokud s někým jdeme na rande a líbí se nám, poměrně snadno lze zjistit, že nějakou tu chemii cítí i on. Muži, kteří se snaží zapůsobit na ženy, obvykle předvádí svou gentlemanskou stránku.

Chlubí se svými úspěchy, zároveň se ale zajímají také o ty vaše. A i když jsou upovídaní, cítíte z nich jistou nervozitu. Že se mu líbíte, poznáte snadno, jakmile začne vyprávět historky ze života.

Pokud už vztah máte…

Někdy je dobré si nechat poradit nejen s tím, jak si partnera získat, ale také s tím, jak si ho udržet. Co je ve vztahu normální? Jak hovoří statistiky o chování mužů a žen? Je váš vztah normální a neděláte nic špatně? A jak často mít sex ve zdravém vztahu? I na to existují odpovědi.

Občas stačí si s partnerem o všem promluvit, jindy ale možná ani on sám neví, co se děje, a pouze zkušenosti ostatních vám pomohou zjistit, co dál.

Vztahy mužů a žen jsou komplikované, přesto jsou ale jakýmsi základem naší společnosti. Je třeba se alespoň trochu vyznat v tom, jak fungují, abychom mohli přežívat a užívat si života po boku toho, koho milujeme a kdo miluje nás.

S mnohým si člověk musí poradit sám, protože každý vztah je tak trochu jiný. Ve velké části věcí se ale jednotlivé vztahy zase tolik neliší. Důležitá je především komunikace, ta je jádrem úspěchu.

Autor: redakce

[ztroj: www.onlyu.cz]