Využil důvěry svých známých, teď čelí obžalobě ze znásilnění nezletilých

Zdenek Zoubecek

Invalidní důchodce ze Sokolovska využil podle obžaloby své dobré vztahy s rodiči obou dívek, které pak k němu chodily na návštěvy. Čtyřiapadesátiletý muž údajně své oběti osahával, ukájel se a poté je i znásilnil. Své počínání si navíc měl fotografovat mobilním telefonem. Nejstarší dívce bylo přitom teprve 11 let. Dnes u plzeňského krajského soudu odmítl vypovídat. Tvrdil, že je nemocný a že neslyší.

„Její nízký věk znal s ohledem na přátelské styky s její matkou. V úmyslu přivodit si uspokojení nezletilou osahával na prsou, pod tričkem a kalhotami, sám se přitom dráždil,“ uvedl státní zástupce jeden z bodů obžaloby.

Dívka se údajně bránila a prosila, aby ji nechal. Muž na její naléhání a prosby nedal. Nezletilá pak ze strachu zřejmě udělala vše, co násilník chtěl. Při četných sexuálních aktivitách si měl vše zaznamenat na mobil.

I ke druhé dívce se měl dostat podobným způsobem, tedy přes dobré vztahy s rodiči oběti. „V úmyslu přivodit si sexuální uspokojení využíval své fyzické převahy. Musela ho poslouchat, využil i toho, že poškozená s ohledem na velmi nízký věk nebyla schopna jeho jednání pochopit a byla vůči jeho jednání bezbranná,“ popisuje státní zástupce.

Za vinu mu klade i to , že měl po dítěti požadoval minimálně v jednom případě orální sex nebo styk na veřejnosti, když byli na procházce poblíž jezera Medard. I v tomto případě si vše měl dokumentovat na mobilní telefon. Nyní čelí obžalobě za znásilnění a zneužívání dítěte k výrobě pornografie za což mu hrozí až 12 let vězení.

 

Špatně slyším, pane soudce

Na chodbě před jednací síní ještě obžalovaný vypadal jako straší muž o francouzské holi, co trochu hůře slyší. Před soudem se však jeho problémy se sluchem začaly silně zhoršovat a k tomu se přidávaly nezadržitelné záchvaty kašle.

„Něco slyším, něco ne. Když mluvíte nahlas a pomalu, tak trochu slyším. Já si srandu nedělám. Mám naslouchátko, které už je k ničemu, protože se mi zhoršil sluch po lécích na diabetes, a to sluchátko je k ničemu. Odezírat ještě neumím,“ uvedl obžalovaný před soudem, když jej soudce poučoval o jeho právech.

Invalidní důchodce neuznává vinu a odmítl před soudem vypovídat. Stejně tak nevypovídal ani když případ vyšetřovala policie. Pokud by se přiznal ke všemu, co stojí v obžalobě, mohl by se rovnou se státním zástupcem dohodnout na výši trestu. Jelikož to odmítá, bude nutné dokazování, výslechy a posudky soudních znalců.

„Je to všechno popsáno v tom, co jsem vám poslal a více se k tomu nechci vyjadřovat, děkuji mnohokrát,“ řekl soudci obžalovaný.

Ačkoli si soudce málem vykřičel hlasivky, bylo zřejmé, že takto jednání nemůže pokračovat dál, a proto ho odročil na neurčito.

 

 

zdroj/foto:www.plzenska.drbna.cz