Vysoce postavený úředník šmíroval kolegy. Kameru ukryl na záchodech, hrozí mu rok za mřížemi

Bývalý novozélandský námořní komodor Alfred Keating (59) je souzen kvůli tomu, že umístil skrytou kameru na unisex záchody v budově novozélandského velvyslanectví ve Washingtonu. Podle prokuratury nebyla jeho záměrem špionáž, ale pořízení intimních záběrů lidí, kteří toaletu používali. Pokud ho soud shledá vinným, hrozí mu až rok a půl za mřížemi, informoval deník The Guardian.

Podle soudních dokumentů Keating umístil kameru do ventilátoru, zařízení bylo objeveno 27. července 2017, kdy vypadlo na zem. Podle nánosu prachu prokuratura usuzuje, že tam bylo několik měsíců. DNA nalezená na paměťové kartě kamery by se podle dostupných informací měla shodovat s Keatingovou DNA.

Obviněného chránila imunita

V době, kdy bylo zařízení objeveno, byl Keating nejvýše postaveným úředníkemnovozélandského velvyslanectví a před vyšetřováním ho chránila diplomatická imunita. V roce 2018 kvůli obvinění Keating rezignoval, odešel také z námořnictva.

Keating před soudem tvrdil, že je nevinný, jeho obhájce Ron Mansfield odmítl po dobu procesu tisku poskytnout jakékoliv detaily o případu. „Žaloba se zakládá na slabých argumentech, důkazy nejsou podložené. Závěry vyšetřovatelů jsou nejednoznačné. Nelze přesně říct, kdo kameru umístil,“ řekl prostě Mansfield.

Usvědčí Keatinga jeho internetová historie?

Hlavní prokurátor Henry Steele uvedl, že Keatinga začali podezřívat poté, co prošli záznamy z velvyslanectví. V jeho internetové historii navíc objevili, že si vyhledával informace o bezpečnostní společnosti BrickHouse Security, jejíž logo bylo i na zajištěném zařízení ze záchodů. Podezřelý Novozélanďan také na internetu hledal, „jak umístit skrytou kameru“. Soud s Keatingem by měl trvat dva týdny.

zdroj:https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/602815/vysoce-postaveny-urednik-smiroval-kolegy-kameru-ukryl-na-zachodech-hrozi-mu-rok-za-mrizemi.html

Recent Videos

1 2 3 21

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zapněte si živé vysílaní .

Po zapnutí vypni kříškem rádio bude hrát dál .

 

Home , Písničky na přání - LIVE CHAT , Máte námět na reportáž? Napište nám , Moderátoři , Časy vysílání , Jak nahrát hudbu na náš web , Jak zapnout radio , Redakcia R1