Home / POSLOUCHEJTE ŽIVĚ / Online Rádio G6 / Televízia Romapožomatar / ČESKO SLOVENSKO ROMSKÝ ZLATÝ HLAS

Vrah vrahů: Opravdový Dexter běhá na svobodě a je hvězdou YouTube

Brazilec Pedro Rodrigues Filho známý jako Pedrinho Matador (Zabiják Péťa) je poněkud netypickým sériovým vrahem. Ze zásady totiž zabíjel jen a pouze ty, kdo se provinili na druhých. Včetně svého otce. Má na svědomí minimálně 70 vražd, deset z nich spáchal ještě jako mladistvý, více než polovinu pak ve vězení, kde strávil většinu svého života. V roce 2018 byl (zatím naposledy) propuštěn na svobodu a založil si YouTube kanál, který pravidelně hltá více než 80 000 odběratelů.

Na svého otce měl Pedro spadeno zřejmě už v prenatálním období. Kvůli tomu, že brutálně mlátil matku v průběhu těhotenství, se malý Péťa narodil s vážně poškozenou lebkou. Možná i to bylo příčinou jeho psychopatické osobnosti. Poprvé málem zabíjel ve třinácti letech. Staršího bratrance po potyčce strčil do lisu na cukrovou třtinu. Nezemřel jen náhodou.

Náměstek primátora který o rok později propustil jeho otce z místa školníka, protože údajně kradl jídlo, už tolik štěstí neměl. Tváří v tvář brokovnici koneckonců štěstí nemívá příliš prostoru. Další obětí, která se ale v Pedrových očích provinila, byl druhý školník, který skutečně jídlo kradl. Na útěku pak, zřejmě aby nevyšel ze cviku, zabíjel místní drogové dealery. Potkal i svoji první lásku, která nakonec přišla o život rukou policie.

Dalším pánem na holení byl Pedrův otec. Matce ubližoval nejen během těhotenství, ale i dlouho poté. Nakonec ji zabil mačetou (bodl 21x), za což byl odsouzen. Pedro ho ve vězení navštívil. 22x do něj bodl (jednou i za sebe), vyřízl mu srdce z hrudi a několikrát se do něj zahryzl a s nechutí jeho kusy vyplivl. Záhadným způsobem se mu podařilo opět uprchnout.

Po roce – měsíc před devatenáctými narozeninami – byl dopaden. Do policejního antonu ho posadili mimo jiné s podezřelým ze znásilnění. Hádejte, jak to asi dopadlo… Ve svém řádění, jak mu prý velel jeho instinkt, pokračoval i ve vězení. Zabil nejméně 47 spoluvězňů. Nejraději do nich bodal a sekal. Pociťoval při tom vzrušení a uspokojení. Podle spoluvězňů byl Pedro fenoménem mezi vězni. Málokdo tak dlouho přežije v tomto krutém prostředí. Péťa Zabiják si to se spoluvězni vyřizoval ručně stručně. Jednou ho údajně napadlo pět vězňů naráz. Tři z nich zabil, dva utekli. Spoluvězně prý ale zabíjel i z mnohem prozaičtějších důvodů – jednoho údajně, protože moc chrápal, u druhého se mu nelíbil jeho obličej. Všichni ale byli pachatelé těžkých zločinů.

Byl odsouzen k souhrnnému trestu 400 let za mřížemi, a to i přesto, že brazilské zákony umožňují maximální trest v délce 30 let odnětí svobody. Na základě nového rozhodnutí soudu byl ale v roce 2007 – poté, co za katrem strávil úhrnem 34 let – propuštěn. Média ho ihned překřtila na „skutečného Dextera“ podle tehdy čím dál tím populárnějšího seriálu.

Po propuštění pracoval například jako údržbář, ale v září roku 2011 byl zatčen za výtržnictví a omezování osobní svobody. Vzhledem k tomu, že jeho poslední propuštění bylo podmínečné, putoval zpět za mříže. Vězení opustil v roce 2018.

Podle psychiatrů, kteří ho v roce 1982 analyzovali, je největší motivací Pedrova života „násilné potvrzení sebe sama“. Možná to ho vedlo k sepsání autobiografie a založení YouTube kanálu. Zabiják zabijáků se obrátil na křesťanskou víru a pomáhá z bahna mladým lidem. Ještě si však, podle svých slov, ze seznamu neodškrtl tzv. Parkového maniaka, Francisca de Assis Pereiru, který v největším parku v brazilském Sao Paulu zabil 11 dívek a žen a dalších 9 napadl…

zdroj: reflex.cz

Sdílej článek ...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Print this page
Print

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *